Ας προσευχηθούμε όλοι μαζί!!!

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Ας προσευχηθούμε όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από smarti »

:103 :103 :103 :103 :103 :103 :103 :103 :103 :103 :103 :103 :103 :103 :103 :103 :103 :103 :103 :103
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
pilotos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1281
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2006 5:00 am

Re: Ας προσευχηθούμε όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από pilotos »

Μη ξεχνάτε τις προσευχές υπέρ των Ορθοδόξων Εκκλησιών και Ορθοδόξων Ιεραποστολών, για την εξάπλωση της βασιλείας του Τριαδικού Θεού και της Ορθόδοξης Εκκλησίας σε όλα τα έθνη, σε όλα τα κράτη.
( http://ierapostoli.wordpress.com/ )

Μη ξεχνάτε να προσεύχεστε για τον φωτισμό και την επιστροφή ετεροδόξων και αλλοθρήσκων στην Ορθόδοξη Εκκλησία.

Ο Θεός μαζί μας, να μας ελεεί και να μας συγχωρεί.

Ας προσευχηθούμε για την αδελφή μας Ελένη
( http://egolpio.wordpress.com/2009/02/11/cancer-ii/ )

Ας προσευχηθούμε για την ίαση των δούλων του Θεού Ανδρέα, Θεοδώρου, Ηλιανής
Και πάνω σε αυτή την πέτρα θα οικοδομήσω την Εκκλησία μου και δεν θα την κατανικήσουν ΠΟΤΕ οι δυνάμεις του Άδη ( Ματθ, 16:18 )
( http://clubs.pathfinder.gr/xristianos )
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Ας προσευχηθούμε όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από smarti »

Κύριε Ἰησοῦ Χριστέ, Υἱὲ τοῦ Θεοῦ, ἐλέησόν με τὸν ἁμαρτωλόν.

ελέησ'ον με και για εμάς και για τους δικούς μας και για τους ασθενείς ψυχικά και σωματικά και τους φυλακισμένους και όσους σκέφτονται να αυτοκτονήσουν και τους μελλοθανάτους και τους ψυχορραγούντες και τις κοπέλες που σκέφτονται να κάνουν έκτρωση,τα ορφανά και τις χήρες,τους "εχθρούς" και φίλους μας,τους ζώντες και κεκοιμημένους,υπέρ των Ορθοδόξων Εκκλησιών και Ορθοδόξων Ιεραποστολών, για την εξάπλωση της βασιλείας του Τριαδικού Θεού και της Ορθόδοξης Εκκλησίας σε όλα τα έθνη, σε όλα τα κράτη.

Ελέησόν με γιατί είμαστε ένα όλοι (ίνα ώσιν εν)και μοιραζόμαστε την κοινή ανθρώπινη φύση και όταν πάσχει ένα μέλος συμπάσχει πάντα τα μέλη.
Μπορούμε να λέμε μία φορά όλη αυτή την όμορφη προσευχούλα που έγραψε ο Νίκος και μετά για10 λεπτάκια να λέμε όλοι την ευχούλα ΄΄ Κύριε Ἰησοῦ Χριστέ, Υἱὲ τοῦ Θεοῦ, ἐλέησόν με τὸν ἁμαρτωλόν.΄΄και 5 λεπτάκια
΄΄ Ὑπεραγία Θεοτόκε, σῶσον ἡμᾶς.΄΄


Ελένη
Ανδρέα
Θεοδώρου
Ηλιανής
Παναγιώτα
Βαγγελίτσα
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Ermite
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 03, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Βόλος-Θεσσαλονίκη-Πάτρα-Αίγιο

Re: Ας προσευχηθούμε όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από Ermite »

Ας θυμηθούμε, αδελφοί, και τους συναθρώπους μας στην Αυστραλία, που ταλαιπωρήθηκαν τόσο πολύ και κινδυνεύουν άμεσα από τη δασική πυρκαγιά, που μαίνεται κάποιες μέρες εκεί (έχουν καλοκαίρι τώρα).
Στα μέρη εκείνα έχουν πολλούς ευκάλυπτους, που είναι ιδιαίτερα εύφλεκτοι..
Μου είπε ένας γνωστός μου, που ζει εκεί, ότι μόνο βροχή μπορεί να σώσει τον τόπο εκείνο. Ας παρακαλέσουμε να τους τη στείλει ο Πανάγαθος Θεός μας.
Άβαταρ μέλους
evagelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Τετ Μαρ 28, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Η Π Α!!!!

Re: Ας προσευχηθούμε όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από evagelia »

την καλησπερα μου σε ολους σασ .Γλυκια μου σμαρτι ευχαριστς να εισαι καλα που με θυμασαι.οσα ευχαριστω και αν πω<> στον Κυριο Και ΘΕΟ ημων δεν νομιζο πωσ φτανουν.πρωτα πρωτα τον προσκυνο και τον ευχαριστω που ειναι αυτοσ ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΟΥ και ο ΘΕΟ ΜΟΥ.οσεσ φορεσ διαβαζω η ακουω για αθεουσ τα ματια μου τρεχουν ασταματητα γιατι εγω ενασ αμαρτωλοσ και αθλιοσ ανθρωποσ εχω τον αληθηνο ΘΕΟ,που με αξιωσε παρολο αμαρτωλη να τον γνωρισο .Να γνωρισω τα μεγαλεια του ,τουσ δικουσ του Αγιουσ,(Γιατι αγιοι κοντα του ειναι οι γερωντεσ μασ οι αγαπημενοι)Που με αξιωσε να δω να παρω εβλογια απο τον παπουλακι μου τον γλυκο μου Αγιο πατερα πορφυριο.που και εδω που ειμαι ακομη,σε καποια πολυ σκληρη μου στηγμη οπωσ ημουν μονη ακουσα απο ενα μικρο εικονακι την φωνη του ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΑΑΑΑ ΤΗΝ ΕΥΧΗΗΗΗ.τι να πω λοιπον για τον πατερα ολων μασ τον κυριο και ΘΕΟ ΜΑΣ!!
ΣΥΝΧΩΡΗΣΤΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΜΩΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΜΑΤΡΩΛΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΠΟΛΥ. ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Ας προσευχηθούμε όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από smarti »

Κύριε Ἰησοῦ Χριστέ, Υἱὲ τοῦ Θεοῦ, ἐλέησόν με τὸν ἁμαρτωλόν.

ελέησ'ον με και για εμάς και για τους δικούς μας και για τους ασθενείς ψυχικά και σωματικά και τους φυλακισμένους και όσους σκέφτονται να αυτοκτονήσουν και τους μελλοθανάτους και τους ψυχορραγούντες και τις κοπέλες που σκέφτονται να κάνουν έκτρωση,τα ορφανά και τις χήρες,τους "εχθρούς" και φίλους μας,τους ζώντες και κεκοιμημένους,υπέρ των Ορθοδόξων Εκκλησιών και Ορθοδόξων Ιεραποστολών, για την εξάπλωση της βασιλείας του Τριαδικού Θεού και της Ορθόδοξης Εκκλησίας σε όλα τα έθνη, σε όλα τα κράτη,τους ανθρώπους στην Αυστραλία που κινδυνεύουν από τις πυρκαγιές, τους άστεγους και μοναχούς ανθρώπους.

Ελέησόν με γιατί είμαστε ένα όλοι (ίνα ώσιν εν)και μοιραζόμαστε την κοινή ανθρώπινη φύση και όταν πάσχει ένα μέλος συμπάσχει πάντα τα μέλη.
Μπορούμε να λέμε μία φορά όλη αυτή την όμορφη προσευχούλα που έγραψε ο Νίκος και μετά για10 λεπτάκια να λέμε όλοι την ευχούλα ΄΄ Κύριε Ἰησοῦ Χριστέ, Υἱὲ τοῦ Θεοῦ, ἐλέησόν με τὸν ἁμαρτωλόν.΄΄και 5 λεπτάκια
΄΄ Ὑπεραγία Θεοτόκε, σῶσον ἡμᾶς.΄΄
και τα παρακάτω ονόματα.

Ελένη
Ανδρέα
Θεοδώρου
Ηλιανής
Παναγιώτα
Βαγγελίτσα
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Ας προσευχηθούμε όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από smarti »

evagelia έγραψε:την καλησπερα μου σε ολους σασ .Γλυκια μου σμαρτι ευχαριστς να εισαι καλα που με θυμασαι.οσα ευχαριστω και αν πω<> στον Κυριο Και ΘΕΟ ημων δεν νομιζο πωσ φτανουν.πρωτα πρωτα τον προσκυνο και τον ευχαριστω που ειναι αυτοσ ο ΚΥΡΙΟΣ ΜΟΥ και ο ΘΕΟ ΜΟΥ.οσεσ φορεσ διαβαζω η ακουω για αθεουσ τα ματια μου τρεχουν ασταματητα γιατι εγω ενασ αμαρτωλοσ και αθλιοσ ανθρωποσ εχω τον αληθηνο ΘΕΟ,που με αξιωσε παρολο αμαρτωλη να τον γνωρισο .Να γνωρισω τα μεγαλεια του ,τουσ δικουσ του Αγιουσ,(Γιατι αγιοι κοντα του ειναι οι γερωντεσ μασ οι αγαπημενοι)Που με αξιωσε να δω να παρω εβλογια απο τον παπουλακι μου τον γλυκο μου Αγιο πατερα πορφυριο.που και εδω που ειμαι ακομη,σε καποια πολυ σκληρη μου στηγμη οπωσ ημουν μονη ακουσα απο ενα μικρο εικονακι την φωνη του ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑΑΑΑΑ ΤΗΝ ΕΥΧΗΗΗΗ.τι να πω λοιπον για τον πατερα ολων μασ τον κυριο και ΘΕΟ ΜΑΣ!!
ΣΥΝΧΩΡΗΣΤΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΛΟΓΙΑ ΜΟΥ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΜΩΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΜΑΤΡΩΛΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΠΟΛΥ. ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΟΙ
Κυρία Ευαγγέλια, έχετε όλη την αγάπη μας, με αυτά τα ωραία λόγια που μας γράψατε μας συγκινήσατε και μας δώσατε ακόμα πιο πολύ χαρά να συνεχίσουμε την προσευχούλα του γέροντα Πορφύριου! :6 Να είστε καλά και να μην στεναχωριέστε,έχετε και εμάς εδώ παρέα...χαμογελάστε .Σας ευχαριστούμε για όλα!
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
evagelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Τετ Μαρ 28, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Η Π Α!!!!

Re: Ας προσευχηθούμε όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από evagelia »

ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ Η ΣΥΝΤΡΟΦΙΑ ΣΑΣ
Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΒΑΘΟΥΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΘΕΟΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΤΑΝΟΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΛΗΘΙΝΟ ΘΕΟ ΜΑΣ
ΝΑ ΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΤΟΥ ΠΑΠΟΥΛΗ ΠΟΡΦΥΡΙΟΥ ΚΑΙ ΟΛΩΝ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Ας προσευχηθούμε όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από smarti »

Κύριε Ἰησοῦ Χριστέ, Υἱὲ τοῦ Θεοῦ, ἐλέησόν με τὸν ἁμαρτωλόν.

ελέησόν με και για εμάς και για τους δικούς μας και για τους ασθενείς ψυχικά και σωματικά και τους φυλακισμένους και όσους σκέφτονται να αυτοκτονήσουν και τους μελλοθανάτους και τους ψυχορραγούντες και τις κοπέλες που σκέφτονται να κάνουν έκτρωση,τα ορφανά και τις χήρες,τους "εχθρούς" και φίλους μας,τους ζώντες και κεκοιμημένους,υπέρ των Ορθοδόξων Εκκλησιών και Ορθοδόξων Ιεραποστολών, για την εξάπλωση της βασιλείας του Τριαδικού Θεού και της Ορθόδοξης Εκκλησίας σε όλα τα έθνη, σε όλα τα κράτη,τους ανθρώπους στην Αυστραλία που κινδυνεύουν από τις πυρκαγιές, τους άστεγους και μοναχούς ανθρώπους και αυτούς που δεν πιστεύουν στον Κύριο μας.

Ελέησόν με γιατί είμαστε ένα όλοι (ίνα ώσιν εν)και μοιραζόμαστε την κοινή ανθρώπινη φύση και όταν πάσχει ένα μέλος συμπάσχει πάντα τα μέλη.
Μπορούμε να λέμε μία φορά όλη αυτή την όμορφη προσευχούλα που έγραψε ο Νίκος και μετά για10 λεπτάκια να λέμε όλοι την ευχούλα ΄΄ Κύριε Ἰησοῦ Χριστέ, Υἱὲ τοῦ Θεοῦ, ἐλέησόν με τὸν ἁμαρτωλόν.΄΄και 5 λεπτάκια
΄΄ Ὑπεραγία Θεοτόκε, σῶσον ἡμᾶς.΄΄
και τα παρακάτω ονόματα.

Ελένη
Ανδρέα
Θεοδώρου
Ηλιανής
Παναγιώτα
Βαγγελίτσα
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Ας προσευχηθούμε όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από smarti »

Μια ωραία καλημέρα!!!!!!!

:103 Πως πήγε η προσευχούλα εχθές?
Δεν πιστεύω να την ξεχάσαμε!! :wink:
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”