ειναι θαυμα...

Συζητήστε με τα μέλη μας για τύχον θαύματα που είδατε, αισθανθήκατε ή σας τα εξιστόρησαν φίλοι και γνωστοί σας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
grigoria-ka
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: Δευ Μαρ 16, 2009 1:59 pm

ειναι θαυμα...

Δημοσίευση από grigoria-ka »

καλημερα.θελω να σας πω κ γω κατι που εχει συμβει στην οικογενεια μου.η γονεις μου ηταν παντρεμενη 3 χρονια κ δε μπορουσαν να κανουν παιδι.ειχαν παει σε ποσους γιατρους αλλα τιποτα.εδω στην περιοχη μας ειναι ο αγιος Γρηγοριος ο θεολογος .οι γονεις μου παρακαλεσαν τον αγιο να τους δωσει ενα παιδι κ να του δωσουν το ονομα του.δε περασε καιρος κ η μητερα μου ηταν εγκυος.γεννηθηκα εγω κ φυσηκα εδωσαν το ονομα του αγιου. :105 :105 :105
Η ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ ΣΤΕΓΕΙ,ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ,ΠΑΝΤΑ ΕΛΠΙΖΕΙ,
ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΜΕΝΕΙ.
fosterer
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 10:09 am

Re: ειναι θαυμα...

Δημοσίευση από fosterer »

Να σε χαίρονται οι γονείς σου και εσύ να τιμάς το όνομα του αγίου!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25313
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: ειναι θαυμα...

Δημοσίευση από aposal »

Να 'σαι καλά ρε Γρηγορία και να δοξάζεις (εύχομαι) πάντα τον Άγιο Γρηγόριο και μέσω αυτού τον Τριαδικό Θεό!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 18, 2008 9:34 pm

Re: ειναι θαυμα...

Δημοσίευση από Captain Yiannis »

Δόξα τω Θεώ , Πάντων Ένεκεν
Κανείς δεν είναι τέλειος και κανείς δεν θα πρέπει να απαιτεί από τους άλλους τελειότητα.
Όλοι ως ατελείς πορευόμαστε και με ατέλειες συμπορευόμαστε.
Η τελειότητα δεν ανήκει στους ανθρώπους παρά μονάχα στον Θεό.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: ειναι θαυμα...

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Να ζήσεις αδελφή μου Γρηγορία, να είσαι πάντα καλά εσύ και η οικογένειά σου και να δοξάζετε τον Θεό!
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
gkou
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2629
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γεωργία@Κόρινθος

Re: ειναι θαυμα...

Δημοσίευση από gkou »

Πριν μια εβδομάδα ξεκίνησα να διαβάζω τον βίο του Αγίου Γρηγορίου του Θεολόγου και έμαθα πάρα πολλά που αγνοούσα σχετικά με τον τόσο φωτισμένο αυτόν Ιεράρχη...
Γρηγορία, με πολλή χαρά διαπιστώνω ότι είστε μια πολύ πνευματική οικογένεια και ο Κύριος σας δίνει απλόχερα συνεχώς την παρουσία Του. Να είστε πάντα καλά και ευλογημένοι!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Θαύματα”