Ο Θεος δεν αφήνει κανέναν...

Συζητήστε με τα μέλη μας για τύχον θαύματα που είδατε, αισθανθήκατε ή σας τα εξιστόρησαν φίλοι και γνωστοί σας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
grigoria-ka
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: Δευ Μαρ 16, 2009 1:59 pm

Ο Θεος δεν αφήνει κανέναν...

Δημοσίευση από grigoria-ka »

παιδια σχετικα με τα θαυματα πιστευω την παρουσια του Θεου κοντα μας. η μητερα μου εχει αρκετα προβληματα υγειας ποτε δεν ειπε "γιατι θεε μου σε εμενα" αντιθετος λεει"ο Θεος εμενα με αγαπαει"κ το πιστευει.η πιστη της στο Θεο ειναι μεγαλη κ ετσι εμαθε κ σε εμας να πιστευουμε.τα προβληματα δεν ειναι μονο οτι ειναι η ιδια παραπληγηκη αλλα μας¨"χτυπησε"τη πορτα κ ο καρκινος πριν 6 χρονια στο εντερο το χειρουργιο ηταν δυσκολο αλλα με τη βοηθεια τουΘεου ολα πηγαν καλα.μετα απο 2χρονια ξανα ερχετε με καρκινο στο νεφρο ξανα χειρουργιο κ οταν την ανοιξαν κ εκαναν τις εξετασεις διαπιστωσαν οι γιατροι οτι εχει κ στα πνευμονια εδω κ 4 χρονια το εχει στα πνευμονια κ κανει χημειοθεραπειες,δεν ειχε καμια παρενεργεια ποτε απο τις θεραπειες μονο κατι λιγους πονους στο χερι, ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ειναι καλα κ ειναι ορθια.πιστευει παρα πολυ στη δυναμη του Θεου δε λειπει το ονομα Του απο τα χειλει της κ πιστευω οτι ειναι θαυμα που ζει τα πνευμονια ειναι γεματα αλλα εκεινη αισθανεται καλα λεει "εγω δεν εχω τιποτα,γιατι κανω θεραπειες?"δεν εχει πεσει ποτε στο κρεβατη κ ελπιζω να μη γεινει.ξερετε τι λεω εγω προσωπικη μου αποψη φυσηκα:οτι ο Θεος μπορει να δεινει προβληματα για να μας δοκιμασει αλλα πιστευω οτι δεινει κ τη λυση του προβληματος,συγνωμη αν σας κουρασα αλλα ειναι κατι που ηθελα να το πω γιατι ο Θεος δεν αγηνη ποτε κ κανεναν
Η ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ ΣΤΕΓΕΙ,ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ,ΠΑΝΤΑ ΕΛΠΙΖΕΙ,
ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΜΕΝΕΙ.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25313
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Ο Θεος δεν αφήνει κανέναν...

Δημοσίευση από aposal »

Ο Θεός αγαπάει ΟΛΑ τα πλάσματά Του και δεν θέλει κανένα να μείνει εκτός παραδείσου. Το ότι, δυστυχώς, αρκετοί δεν θα τα καταφέρουν οφείλεται στην δική τους και μόνο αμέλεια.
Οι πάσης μορφής θλίψεις (προβλήματα επαγγελματικά, προσωπικά, οικογενειακά, υγείας) που συμβαίνουν στη ζωή μας είναι εν γνώσει του Κυρίου μας. ΔΕΝ τις προκαλεί ο Ίδιος, αλλά τις επιτρέπει να συμβούν διότι έτσι :
1. Ξοφλάμε μερικές - ανεξομολόγητες και ασυγχώρητες - αμαρτίες
2. Νιώθουμε την ανάγκη να στραφούμε προς τον Κύριο για βοήθεια, ταπεινωνόμαστε και Τον προσεγγίζουμε περισσότερο και
3. Σε περίπτωση που περάσουμε επιτυχώς τις όποιες δοκιμασίες χρησιμοποιούμε αυτή μας την εμπειρία για να βοηθήσουμε και άλλους αδελφούς μας, που μας χρειάζονται.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
evita_gr
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 18, 2009 5:42 pm

Re: Ο Θεος δεν αφήνει κανέναν...

Δημοσίευση από evita_gr »

Γειάσου Γρηγορία!Ο Θεός δίνει τις δοκιμασίες ανάλογα με το τι μπορουμε να αντεξουμε καινα μη χάσουμε τον παράδεισο.Κορίτσι μου μαλλον η μαμα σου ειναι ενα δυνατό πλασμα που το αγαπαει πολυ ο Θεος!Σου ευχομαι και σε σένα να έχεις δύναμη,και να τη στηρίζεις!!!
gkou
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2629
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γεωργία@Κόρινθος

Re: Ο Θεος δεν αφήνει κανέναν...

Δημοσίευση από gkou »

Πόσα θα έχεις διδαχτεί από τη μαμά σου ,από τη στάση ζωής της και μόνο, χωρίς καν να χρειαστεί να σε συμβουλέψει για κάτι, απλά με το παράδειγμά της...Μακάρι να είμαστε όλοι τόσο άξιοι γονείς , να μπορούμε με τα έργα μας κι όχι μόνο με τα λόγια να δείχνουμε τον δρόμο της αρετής στα παιδιά μας!!!
Θέλω να της δώσεις ένα τεράαααστιο φιλί από μένα Γρηγορία μου :8
Άβαταρ μέλους
grigoria-ka
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: Δευ Μαρ 16, 2009 1:59 pm

Re: Ο Θεος δεν αφήνει κανέναν...

Δημοσίευση από grigoria-ka »

παιδια σας ευχαριστω ολους μεσα απο την καρδια μου πραγματικα .εχει περασει πολα η οικογενεια μου απο θεματα υγειας κ μερικα δεν εχουν ξεπεραστει κ ηταν ετσι παντα,.αλλα με τη δυναμη κ το κουραγιο που δεινει ο Θεος ειναι σαν να μην υπαρχουν μαθαμε με αυτα.ο καθε ενας απο εμας εχει το δικο του Σταυρο συμφωνω στο¨"ο Θεος δεινει οσα μπορουμε να αντεξουμε"
Η ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ ΣΤΕΓΕΙ,ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ,ΠΑΝΤΑ ΕΛΠΙΖΕΙ,
ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΜΕΝΕΙ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Θαύματα”