Ένα άγνωστο "σημείο παρουσίας"Αγ.Νεκταρίου-1998 Αλεξάνδρεια

Συζητήστε με τα μέλη μας για τύχον θαύματα που είδατε, αισθανθήκατε ή σας τα εξιστόρησαν φίλοι και γνωστοί σας.

Συντονιστής: Συντονιστές

efthumhs
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1547
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Στερεά Ελλάδα

Ένα άγνωστο "σημείο παρουσίας"Αγ.Νεκταρίου-1998 Αλεξάνδρεια

Δημοσίευση από efthumhs »

"...Η αποκατάσταση του αγίου Νεκταρίου στην κανονική τάξη του Ελληνορθοδόξου Πατριαρχείου έγινε τα τελευταία χρόνια, επί της Πατριαρχείας του μακαριστού Πάπα και Πατριάρχου Αλεξανδρείας και πάσης Αφρικής κυρού Πέτρου του Ζ’ (σ.efthumhs:το 1998 συγκεκριμένα), ο οποίος με Συνοδική Απόφαση ζήτησε συγχώρηση εκ μέρους όλων εκείνων που τον είχαν αδικήσει και ανέγραψε το όνομά του ξανά στον κατάλογο των κανονικών Επισκόπων του Πατριαρχείου Αλεξανδρείας. Την ώρα εκείνη και όταν έφερναν οι αρχιερείς την εικόνα του αγίου μέσα στη συνοδική αίθουσα, πλημμύρισε ο χώρος ουράνιας ευωδίας..."

Πηγή: http://vatopaidi.wordpress.com/2009/11/ ... %bf%cf%85/
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Ένα άγνωστο "σημείο παρουσίας"Αγ.Νεκταρίου-1998 Αλεξάνδρεια

Δημοσίευση από smarti »

Τις πρεσβείες του Αγίου Νεκταρίου να έχουμε.
Είναι κάτι το οποίο θα θελα πάρα πολύ να πω , αλλά φοβάμαι να μην με πάρετε με τις φωνές.... :? :? Θα το πω όμως... :oops: :oops:
Πριν πολλά χρόνια όταν διάβαζα το βιβλίο του Αγίου Νεκτάριου το κίτρινο το μεγάλο βιβλίο...είχα συγκινηθεί πάρα πολύ και θυμάμαι ότι διαβάζοντας το βιβλίο..είχα κλάψει πάρα πολύ....και μία μέρα εκεί που διάβαζα τον βίο του όλο το υπνοδωμάτιο είχε πλημμυρίσει μία ευωδία που θα μου μείνει για πολλά χρόνια αξέχαστη..κράτησε αρκετά λεπτά...και μετά όπως ήρθε εξαφανίστηκε αυτή η ευωδία...μου έχει μείνει μέσα στη καρδία μου ο βίος του Αγίου....εύχομαι να μας σκεπάζει η χάρη του όλους τους ανθρώπους.
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
efthumhs
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1547
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Στερεά Ελλάδα

Re: Ένα άγνωστο "σημείο παρουσίας"Αγ.Νεκταρίου-1998 Αλεξάνδρεια

Δημοσίευση από efthumhs »

smarti έγραψε:Είναι κάτι το οποίο θα θελα πάρα πολύ να πω , αλλά φοβάμαι να μην με πάρετε με τις φωνές.... Θα το πω όμως...
Γιατί να σε πάρουμε με τις φωνές Smarti? Ο Άγιος θαυματουργεί και κάνει αισθητη την παρουσία του σε αγνες ψυχές αλλά και σε όλους όσους τον ευλαβούνται και τον επικαλούνται ειλικρινά (ανεξαρτήτου ψυχικής καταστάσεως)! Ο Άγιος πάντα βοηθός σου σε σένα και την οικεγένειά σου!!! :25
Άβαταρ μέλους
grigoria-ka
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: Δευ Μαρ 16, 2009 1:59 pm

Re: Ένα άγνωστο "σημείο παρουσίας"Αγ.Νεκταρίου-1998 Αλεξάνδρεια

Δημοσίευση από grigoria-ka »

smarti έγραψε:Τις πρεσβείες του Αγίου Νεκταρίου να έχουμε.
Είναι κάτι το οποίο θα θελα πάρα πολύ να πω , αλλά φοβάμαι να μην με πάρετε με τις φωνές.... :? :? Θα το πω όμως... :oops: :oops:
Πριν πολλά χρόνια όταν διάβαζα το βιβλίο του Αγίου Νεκτάριου το κίτρινο το μεγάλο βιβλίο...είχα συγκινηθεί πάρα πολύ και θυμάμαι ότι διαβάζοντας το βιβλίο..είχα κλάψει πάρα πολύ....και μία μέρα εκεί που διάβαζα τον βίο του όλο το υπνοδωμάτιο είχε πλημμυρίσει μία ευωδία που θα μου μείνει για πολλά χρόνια αξέχαστη..κράτησε αρκετά λεπτά...και μετά όπως ήρθε εξαφανίστηκε αυτή η ευωδία...μου έχει μείνει μέσα στη καρδία μου ο βίος του Αγίου....εύχομαι να μας σκεπάζει η χάρη του όλους τους ανθρώπους.
γιατι να σε βαλουμε τις φωνες σμαρω?? :7 μακαρι να το αισθανθω κ εγω αυτο :105
Η ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ ΣΤΕΓΕΙ,ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ,ΠΑΝΤΑ ΕΛΠΙΖΕΙ,
ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΜΕΝΕΙ.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Ένα άγνωστο "σημείο παρουσίας"Αγ.Νεκταρίου-1998 Αλεξάνδρεια

Δημοσίευση από vasilisalt »

smarti έγραψε:Τις πρεσβείες του Αγίου Νεκταρίου να έχουμε.
Είναι κάτι το οποίο θα θελα πάρα πολύ να πω , αλλά φοβάμαι να μην με πάρετε με τις φωνές.... :? :? Θα το πω όμως... :oops: :oops:
Πριν πολλά χρόνια όταν διάβαζα το βιβλίο του Αγίου Νεκτάριου το κίτρινο το μεγάλο βιβλίο...είχα συγκινηθεί πάρα πολύ και θυμάμαι ότι διαβάζοντας το βιβλίο..είχα κλάψει πάρα πολύ....και μία μέρα εκεί που διάβαζα τον βίο του όλο το υπνοδωμάτιο είχε πλημμυρίσει μία ευωδία που θα μου μείνει για πολλά χρόνια αξέχαστη..κράτησε αρκετά λεπτά...και μετά όπως ήρθε εξαφανίστηκε αυτή η ευωδία...μου έχει μείνει μέσα στη καρδία μου ο βίος του Αγίου....εύχομαι να μας σκεπάζει η χάρη του όλους τους ανθρώπους.
Και όμως αδέρφια. Δέν έχει άδικο η smarti. Στην εποχή μας οτιδήποτε μη συμβατικό μοιάζει τρελό.
efthumhs
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1547
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Στερεά Ελλάδα

Re: Ένα άγνωστο "σημείο παρουσίας"Αγ.Νεκταρίου-1998 Αλεξάνδρεια

Δημοσίευση από efthumhs »

vasilisalt έγραψε:Και όμως αδέρφια. Δέν έχει άδικο η smarti. Στην εποχή μας οτιδήποτε μη συμβατικό μοιάζει τρελό.
Δεν εχεις άδικο αδελφέ!
Άβαταρ μέλους
evagelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Τετ Μαρ 28, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Η Π Α!!!!

Re: Ένα άγνωστο "σημείο παρουσίας"Αγ.Νεκταρίου-1998 Αλεξάνδρεια

Δημοσίευση από evagelia »

ΣΜΑΡΩ ΜΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΧΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ.
ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΑ ΣΚΕΦΤΩΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.ΟΜΩΣ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΚΑΙ ΑΜΑΡΤΩΛΟΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΑΕ ΤΗΣ ΣΩΣΤΕΣ ΕΝΟΙΕΣ.ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟΙ ΞΕΡΟΥΝ .ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΕΥΩΔΙΑ.ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΔΟΞΑ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΤΗΣ ΠΙΣΤΗΣ ΜΑΣ (ΟΧΙ ΔΙΚΗΜΑΣ ΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑΣ )ΠΡΕΠΗ ΝΑ ΤΟ ΛΕΜΕ.ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΥΒΩΝΤΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΕΡΩΝΤΕΣ ΚΑΙ ΓΕΡΟΝΤΙΣΕΣ ΜΑΣ .Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΕΓΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΗΡ ΣΑΒΒΑΣ ΣΤΟΝ ΚΑΡΕΑ .ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΙΩΝΙΑ ΖΩΗ ΠΟΥ ΖΟΥΝΕ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΕΣ ΣΚΕΨΙΣ.ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ......... ΟΜΩΣ Ο ΠΟΝΗΡΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΗ ΝΑ ΔΗΞΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΩΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΜΑΣ.ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΗ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΑΓΙΩΝ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΓΕΛΑΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ???? ΓΙΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΛΕΠΤΑ.ΤΟ ΕΖΗΣΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΑΝ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΕΦΡΑΙΜ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΕΚΠΛΗΞΗ (ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ)ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΜΟΥ ΣΑΝ ΚΑΠΝΟΣ ΕΣΚΑΣΕ. ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΘΑ ΣΟΥ ΔΕΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΤΟΥΣ ΣΩΣΤΑ.ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
grigoria-ka
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: Δευ Μαρ 16, 2009 1:59 pm

Re: Ένα άγνωστο "σημείο παρουσίας"Αγ.Νεκταρίου-1998 Αλεξάνδρεια

Δημοσίευση από grigoria-ka »

evagelia έγραψε:ΣΜΑΡΩ ΜΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΧΕΤΑΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ.
ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΑ ΣΚΕΦΤΩΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.ΟΜΩΣ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΚΑΙ ΑΜΑΡΤΩΛΟΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΑΕ ΤΗΣ ΣΩΣΤΕΣ ΕΝΟΙΕΣ.ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΕΚΕΙΝΟΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟΙ ΞΕΡΟΥΝ .ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕ ΕΥΩΔΙΑ.ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΔΟΞΑ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ ΤΗΣ ΠΙΣΤΗΣ ΜΑΣ (ΟΧΙ ΔΙΚΗΜΑΣ ΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑΣ )ΠΡΕΠΗ ΝΑ ΤΟ ΛΕΜΕ.ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΥΒΩΝΤΑΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΕΡΩΝΤΕΣ ΚΑΙ ΓΕΡΟΝΤΙΣΕΣ ΜΑΣ .Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΕΓΕ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΑΤΗΡ ΣΑΒΒΑΣ ΣΤΟΝ ΚΑΡΕΑ .ΛΟΙΠΟΝ ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΙΩΝΙΑ ΖΩΗ ΠΟΥ ΖΟΥΝΕ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΛΛΕΣ ΣΚΕΨΙΣ.ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ......... ΟΜΩΣ Ο ΠΟΝΗΡΟΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΗ ΝΑ ΔΗΞΕΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΩΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΜΑΣ.ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΗ ΤΗΝ ΜΟΡΦΗ ΑΓΙΩΝ ΝΑ ΜΑΣ ΞΕΓΕΛΑΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ???? ΓΙΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΛΕΠΤΑ.ΤΟ ΕΖΗΣΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ ΣΑΝ ΤΟΝ ΑΓΙΟ ΕΦΡΑΙΜ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΕΚΠΛΗΞΗ (ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ)ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΜΟΥ ΣΑΝ ΚΑΠΝΟΣ ΕΣΚΑΣΕ. ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΝ ΘΑ ΣΟΥ ΔΕΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΤΟΥΣ ΣΩΣΤΑ.ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΝΗΜΗ ΤΟΥ
εκτος οτι φοβαται το σταυρο αν εμφανηστη κ σκαει,εχω ακουσει οτι εαν χαμογελασει εχει μαυρα δοντια δεν ξερω αν ειναι ετσι ,(μακρυα απο μας τετοιες εμφανησεις Θεος φυλαξ
Η ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ ΣΤΕΓΕΙ,ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ,ΠΑΝΤΑ ΕΛΠΙΖΕΙ,
ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΜΕΝΕΙ.
Άβαταρ μέλους
evagelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Τετ Μαρ 28, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Η Π Α!!!!

Re: Ένα άγνωστο "σημείο παρουσίας"Αγ.Νεκταρίου-1998 Αλεξάνδρεια

Δημοσίευση από evagelia »

ναι κοπελα μου για μασ ηταν φοβερο γιατι ηταν λιγα μετρα πιο κατω απο το μοναστηρι του αγιου εφραιμ και ειχαμε παει και φευγωντασ βλεπω (συγνομη) αχ ο αγιοσ κλασματα αχθεε μου κανο το σταυρομου και μπαμ.ομωσ με το που τον ειδα προσεξα πωσ ειχε τα χερια του κρυμενα να μην φανουν τα νυχια του που εβγαλε δηθεν να μασ χαιρετιση και ειδα κανο τον σταυρο μου ταυροχρονα και εσκασε ομωσ ειχαμε στεναχωρεθη παρα πολυ γιατι ηταν μετα απο το μοναστηρι.τα δοντια ναι καταμαυρα και το χαμογελο?? εγω ειμαι και κανεισ αλλοσ.πραγμα που ποτε δεν ειχε η εχει ο αγιοσ εφραιμ οσεσ φορεσ και σε οσουσ εχει εμφανιστη.ευχομαι οι Αγιοι ηΠαναγια μασ να εμποδιζουν παντα τον βρωμερο απο τα πλασματα τουσ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
grigoria-ka
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 443
Εγγραφή: Δευ Μαρ 16, 2009 1:59 pm

Re: Ένα άγνωστο "σημείο παρουσίας"Αγ.Νεκταρίου-1998 Αλεξάνδρεια

Δημοσίευση από grigoria-ka »

evagelia έγραψε:ναι κοπελα μου για μασ ηταν φοβερο γιατι ηταν λιγα μετρα πιο κατω απο το μοναστηρι του αγιου εφραιμ και ειχαμε παει και φευγωντασ βλεπω (συγνομη) αχ ο αγιοσ κλασματα αχθεε μου κανο το σταυρομου και μπαμ.ομωσ με το που τον ειδα προσεξα πωσ ειχε τα χερια του κρυμενα να μην φανουν τα νυχια του που εβγαλε δηθεν να μασ χαιρετιση και ειδα κανο τον σταυρο μου ταυροχρονα και εσκασε ομωσ ειχαμε στεναχωρεθη παρα πολυ γιατι ηταν μετα απο το μοναστηρι.τα δοντια ναι καταμαυρα και το χαμογελο?? εγω ειμαι και κανεισ αλλοσ.πραγμα που ποτε δεν ειχε η εχει ο αγιοσ εφραιμ οσεσ φορεσ και σε οσουσ εχει εμφανιστη.ευχομαι οι Αγιοι ηΠαναγια μασ να εμποδιζουν παντα τον βρωμερο απο τα πλασματα τουσ
πω φανυαζομαι την εκπληξη που ενιωσες!ειχα ακουσει παλια μια γυναικα ελεγε γιατι δεν εμγφανιζεται κ σε μενα καποιος αγιος,κ ειδε ,της εμφανιστηκε καποιος αγιος (δε θυμαμαι ποιος)κ της ειπε τι να κανει.η γυναικα ειπε καλα,αλλα ο "αγιος"χαμογελάσε κ φανηκαν τα δοντια του κ ηταν μαυρα,αυτο την ανησυχησε κ το ειπε στον πναυματικο της ,την συμβουλεψε να μη το κανει γιατι ειναι ο εξω απο δω,κ αυτος εχει μαυρα δοντια αν εμφανηστη κ φοβαται το σταυρο,κ τελικα αν εκαμνε αυτο που της ειπε διαπιστοσε οτι θα παθενε μεγαλι κακο.Θεος φυλαξη Παναγια μου
Η ΑΓΑΠΗ ΠΑΝΤΑ ΣΤΕΓΕΙ,ΠΑΝΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ,ΠΑΝΤΑ ΕΛΠΙΖΕΙ,
ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΜΕΝΕΙ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Θαύματα”