"Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από eleimon »

eleimon έγραψε:Τελικα Σαββατο πρωι θα παμε;;;; δηλαδη τι ωρα οταν λεμε πρωι; Βill.....τι ωρα θαρχισεις τις παραλαβες κατ οικον;;; για να μαστε ετοιμες δηλαδη μη σε στησουμε κιολας :wink: :wink: :wink:
Λοιπον το Σαββατο το πρωι θα παμε τελικα το αποφασισα μονη μου,..... Saltampiko 10 η ωρα θα σαι κατω απ το σπιτι μου τη διευθ :101 :101 :101 και μετα παμε για παραλαβη της θεας Τουλας οκ; και αντιρηση να χεις δε με νοιαζει :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από vasilisalt »

eleimon έγραψε:
stathisgrh έγραψε:
Βγενοπουλε νομιζω οτι μεχρι και εσυ μπορεις να παιξεις με τα παιδακια, με δυο τροπους

Α) Να κανεις την μπαλα( να σε κλωτσανε)Η ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΠΟΥΦ ΓΙΑ ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ
Β) Να σε ντυσουνε Αγιο Βασιλη (λογο ονοματος) γιατι για κατι αλλο δεν............ :mrgreen: :mrgreen:
Πάρτε μια απόφαση βρε παιδιά!
Τη μία με κατηγορείτε πως θα φάω τα μελομακάρονα στο δρόμο.
Την άλλη με κατηγορείτε πως θα είμαι ο άγιος Βασίλης λόγω των ειδικών ΄΄προσόντων΄΄ μου.

Σας ενημερώνω πως μέσα μου νιώθω σαν τον παρακάτω σκύλο:

toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 38830
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από toula »

eleimon έγραψε:
eleimon έγραψε:Τελικα Σαββατο πρωι θα παμε;;;; δηλαδη τι ωρα οταν λεμε πρωι; Βill.....τι ωρα θαρχισεις τις παραλαβες κατ οικον;;; για να μαστε ετοιμες δηλαδη μη σε στησουμε κιολας :wink: :wink: :wink:
Λοιπον το Σαββατο το πρωι θα παμε τελικα το αποφασισα μονη μου,..... Saltampiko 10 η ωρα θα σαι κατω απ το σπιτι μου τη διευθ :101 :101 :101 και μετα παμε για παραλαβη της θεας Τουλας οκ; και αντιρηση να χεις δε με νοιαζει :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ελπιδάκι μου, τι παινέματα είναι αυτά που μου κάνεις ! Όχι και θεά βρε παιδάκι μου. Πολύ με ανεβάζεις και θα με δουν και όσοι δεν με ξέρουν και θα απογοητευτούν !
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από eleimon »

tkots έγραψε:
Ελπιδάκι μου, τι παινέματα είναι αυτά που μου κάνεις ! Όχι και θεά βρε παιδάκι μου. Πολύ με ανεβάζεις και θα με δουν και όσοι δεν με ξέρουν και θα απογοητευτούν !
Θεα θεα ξερω πολυ καλα τι λεω..... :8 :8 :8 :8 :8 :8 θα φερεις κ την κουκλιτσα σου μαζι;;;
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 38830
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από toula »

Αν πάμε πρωί και υπάρχει θέση στο αυτοκίνητο θα έρθει. Για απόγευμα δεν το βλέπω γιατί έχει μιά υποχρέωση.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από vasilisalt »

Απ ότι φαίνεται τους περισσότερους τους βολεύει η επίσκεψη να γίνει πρωί προς μεσημέρι.
Ειδικά αυτούς που θα έρθουν από σχετικά μακρια (εκτός Αθηνών) δεν θέλουν να τους πιάσει η νύχτα, από ότι μου είπαν.
Επίσης στις 5 το απόγευμα έχει εσπερινό στη μονή.

Οπότε προτείνω να δώσουμε ραντεβού στο ίδρυμα στις 12.30.

Να συννενοηθούμε με τον Κυριακο και όσους δεν μπορούν το πρωί, και να ενημερώσουμε τους ανθρώπους του ιδρύματος,
πως 2η ομάδα θα πάει το απόγευμα.

Για πέστε τη γνώμη σας ώστε να γίνει τελικά το όσο το δυνατόν καλύτερο!
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από angieholi »

Για να πούμε την αλήθεια θα προτιμούσαμε να είμασταν μια ομάδα και να πάμε όλοι μαζί σαν φόρουμ. :105 :105

Όμως.... από ψου ψου ψου μεταξύ μας, οι περισσότεροι είναι υπέρ της πρωινής επισκέψεως. :?
Έτσι λοιπόν.... αναγκαστικά και δυστυχώς, θα πρέπει να χωριστούμε. :(

Επομένως να πούμε ότι το πρωι θα πάνε:
- Βασίλης
- Ελπίδα
- Τούλα
- Αγγελική



Έχω σημειώσει αυτούς που ξέρω σίγουρα και έχουν δηλώσει ανοιχτά για τη συμμετοχή στο Λύρειο.
Ξέρω ότι υπάρχουν και άλλοι που ενδιαφέρονται, γι αυτό καλό θα είναι να πουν τι προτιμάνε ,για να οργανωνόμαστε σιγά σιγά!!!

Οι μέρες περάσανε και για πότε θα φτάσει το Σάββατο ούτε που θα το καταλάβουμε!!!! :8 :8
Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από vasilisalt »

Αν είναι πρωί θα έρθουν και ο Δημήτρης ο Έλληνας και ο Οδυσσέας.
Ο Διονύσης είπε πως θα έρθει, δεν συννενοηθήκαμε για ώρα.
Ο Στάθης δεν θα έρθει.
Ο Απόστολος θα αποφασίσει σε σχέση με τις κινήσεις των πλανητών και τις διαθέσεις του καιρού (μάλλον όχι).
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από stathis73 »

[quote="angieholi"]Για να πούμε την αλήθεια θα προτιμούσαμε να είμασταν μια ομάδα και να πάμε όλοι μαζί σαν φόρουμ. :105 :105

Όμως.... από ψου ψου ψου μεταξύ μας, οι περισσότεροι είναι υπέρ της πρωινής επισκέψεως. :?
Έτσι λοιπόν.... αναγκαστικά και δυστυχώς, θα πρέπει να χωριστούμε. :(

Επομένως να πούμε ότι το πρωι θα πάνε:
- Βασίλης ωχ παναγια μου
- Ελπίδα θα το φανε το φαι τους eleimon
- Τούλα μην τολμησεις και φας και το φαι των παιδιών
- Αγγελική
το ξερουν οτι τα αγαπατε ( τα καημενα τα παιδια)

Το σοκ του πρωτου γκρουπ αμφιβαλω εαν θα το ξεπερασουν ποτε............... :mrgreen:

Γι αυτο λεω οσοι ειναι να πανε απογευνα ας μην πανε καθολου :mrgreen: :mrgreen:
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από smarti »

Καλή συνάντηση να έχετε παιδιά...και πολλά πολλά πολλά φιλάκια και αγκαλιτσες στα παιδάκια να δώσετε..αν θέλετε...απο εμας που δεν μπορούμε να ρθούμε . :(
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”