Μεγάλο Θαύμα της Παναγίας σε μένα

Συζητήστε με τα μέλη μας για τύχον θαύματα που είδατε, αισθανθήκατε ή σας τα εξιστόρησαν φίλοι και γνωστοί σας.

Συντονιστής: Συντονιστές

balloo
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 6:00 am
Επικοινωνία:

Μεγάλο Θαύμα της Παναγίας σε μένα

Δημοσίευση από balloo »

απο την εφηβεια και μετα ενω ημουν το πιο κοκκαλιαρικο παιδι της ταξης και ολοι με κοροιδευαν σκιαχτρο αρχισα ξαφνικα να τροω σα ναταν κατοχη οτι εβρισκα.και ο λογος οτι περασα πολλα προβληματα τεσπα και απο το ανχος ολο ετρωγα. εφτασα ναι ντρεπομαι να το πω 92 κιλα. δεν εβρισκα ρουχο να φορεσω ντρεπομουν πολυ για τον εαυτο μου και δεν εβγαινα εξω ενιωθα σα να με κοιταν ολοι και ετσι ηταν βεβαια με κοροιδευαν τεσπα. εκανα απειρες προσπαθειες να ριξω τα κιλα αλλα οσο καταφερνα και εριχνα 2-3 αλλα τοσα επερνα μετα απο στεριση τροφης παντα μου σπαγαν τα νευρα και ειχε ανοιξει το στομαχι μου απο το φαγητο με συνεπεια να δυσκολευομαι πολυ στο να κανω διαιτα. μια φορα ειδα τον εαυτο μου και σκεφτηκα οτι δεν ειμαι κοντα στο θεο οσο θελει εκεινος και δε με βοηθα.ειχα και καποια παραπτωματα που δε μπορουσα να τα κοψω. μια μερα σκεφτηκα ποπο θα με τημωρισει η Παναγια γιαυτα τα παραπτωματα μου. μετα λεω παλι Παναγια μου αν δε με βοηθας και συ πως να παρω δυναμη και γω να γινω καλυτερος ανθρωπος. και ας παρουμε για αρχη πρωτα απολα βοηθησε με να χασω αυτα τα κιλα που με εχουν βασανισει τοσα χρονια.Την ιδια βραδυα βλεπω στον υπνο μου μια γυναικα απο τη μεση και πανω σα φιγουρα σα σκια δε διεκρινα λεπτομερειες. μου λει ακου αν τηρισεις το λογο σου να κοψεις αυτα τα παθη πουχεις οτι ζητησεις θα σου δωσω αλλιως μη περιμενεις τιποτα καλυτερο ουτε τιποτα χειρωτερο. την αλλη μερα αποφασισα να εκτελεσω οσα υποσχεθηκα εξομολογουμον κα8αρα νηστευα οσο μπορουσα εκκλησιαζομουν και εκοψα καποια παθη μετα απο εκεινη τη μερα αρχισα να χανω τα κιλα σα παιχνιδακι. που βρηκα τη δυναμη ταχανα και σα να μη συμβενει τιποτα βρηκα τη δυναμη να κοψω τη λαιμαργια αλλα πραγματικα απο εκεινη τη μερα μου κοπηκε η λαιμαργια. εφτασα απο 92 κιλα 58 κιλα και ιχνος κιταριτιδας και χαλαρωσης .ειχα βρει το μπελα μου ειχα γινει βλεπετε το μοντελο τησ χρονιας και ολοι με ρωταγαν πως ταχασες ουτε και γω ηξερα πως βρηκα τη δυναμη. ακομα και γιατροι παχυσαρκοι γνωστοι μου με καλουσαν να παρουν συνεντευξη και να τους δωδω συμβουλες πως εχασα τα κιλα αυτα. εγω παντα ειμαι ενας απιστος θωμας. μερικες φορες μου περγαγε απο το μυαλλο οτι ηταν τυχαιο. μια μερα ηρ8ε ο γεροντας και πηγα να εξομολογιθω σας εχω μιλησει σε καποιο αλλο θεμα οτι ειναι εναρετος κτλ και διορατικος. χωρια να ταναφερω τιποτα μου λει. τι νομιζεισ ολα αυτα που καταφερες η παναγια σε βοηθισε. λεω τι γεροντα? λει να αποκτισεις αυτοπεπι8ιση στον εαυτο σου (μιλαγε για το αδυνατισμα.)
:-)
tigris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από tigris »

Ωραία! Συγχαρητήρια baloo.Ζήλεψα λιγο :?
Είχα συναντήσει μια κυρία στον Ταξιάρχη Μανταμάδου που μου διηγήθηκε πως ο αρχάγγελος της είχε κόψει την όρεξη και έχασε πολλά κιλά, μετά από παράκληση που του είχε απευθύνει.
Ερώτηση:
Εγώ που πιστεύω, είμαι καλό ζωάκι, περνάω τις γριες απέναντι, κλπ κλπ (νηστεύω δις της εβδομάδος κλπ κλπ) όχι σαν αυτόν τον τελώνη (κλπ, κλπ)πείτε μου
1. Πώς θα αδυνατίσω χωρις δίαιτα, χάπια, γυμναστική
2. Πώς θα κόψω το τσιγάρο χωρίς νικορέτ, στραγάλια, και υπερφαγία νευρική :?:
stratos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 14, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Ηλίας @ Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από stratos »

tigris έγραψε:
2. Πώς θα κόψω το τσιγάρο χωρίς νικορέτ, στραγάλια, και υπερφαγία νευρική :?:
αν μπορουσες να μπεις και να δεις τον Γεροντα Γρηγοριο της Δοχειαρειου τοτε θα σου ελεγα τι ωραια που το κοβεις στο λεπτο
:lol:
πανε 6 χρονια που το εκοψα χαρις σ αυτον

μαχαιρι κανονικα
Εικόνα
tigris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από tigris »

Ναι, κι εγώ το είχα κόψει μαχαίρι (μετα από ευλογία) αλλά πήρα κιλά σου λέω! Θέλω να κόψω και τα δύο μαζί... :? Χωρίς προσπάθεια, δεν μπορώ να αγχώνομαι!


Κακό αυτό,εεε;
123
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 27, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από 123 »

Τιγράκι........αφού ξέρεις τι πρέπει να κάνεις.....τι ρωτάς ????????
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
tigris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από tigris »

Πονηρή αλεπού!


Επεξήγηση για το πλατύ κοινό:
Λέγαμε σε μια προσωπική συζήτηση ότι μάλλον θα πρέπει να βρω κανέναν φανατικό αντικαπνιστή (και υγιεινιστή) να μου τα κόψει μαχαίρι! :)
balloo
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 6:00 am
Επικοινωνία:

κοψιμο τσιγαρου

Δημοσίευση από balloo »

ναι εγινε και αυτο. καπνιζα μανιωδως και ειχε επαθει και η καρδια μου με πιαναν ξαφνικοι πονοι και εμενα ξερη.τις τελευταιες μερες μολις εβαζα τσιγαρο στο στομα η καρδια μου αρχιζε να ποναει ειχαν μαυρισει ολα μεσ αμου. 2 φορες μεπιασει δυσπια και κοντεψα να πεθανω .ανεφερα το περιστατικο σε 2 γεροντες εναρετους και το τσιγαρο στοπ τωρα καπνιζει η φιλη μου και γω απαθεστατη ουτε με νοιαζει.
:-)
tigris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από tigris »

όλα γίνονται τελικά 8)
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

tigris έγραψε:Πονηρή αλεπού!


Επεξήγηση για το πλατύ κοινό:
Λέγαμε σε μια προσωπική συζήτηση ότι μάλλον θα πρέπει να βρω κανέναν φανατικό αντικαπνιστή (και υγιεινιστή) να μου τα κόψει μαχαίρι! :)
Θα σου κάνω εγώ μια κρίση άσθματος για να πεισθείς πόσο κακό κάνει :p
tigris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από tigris »

Και για το φαγητό τι θα κάνεις;
Θα εμέσεις; D:D D:D D:D D:D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Θαύματα”