Παρακαλώ την προσευχή σας

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
gol
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΑΘΗΝΑ

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από gol »

την Τεταρτη που μας περασε η γυναικα του αδελφου τραυματιστηκε σε ληστεια που εγινε στα ΕΛΤΑ ( νομιζω οτι το ακουσατε) ηταν πολυ κρισιμο χειρουργειο στο οποιο αφαιρεθηκε η σπληνα και μερος του εντερου (σε αντιθεση με αυτα που ειπαν στις ειδησεις για ελαφρυ τραυματισμο στο χερι!) η υγεια της δοξα τω Θεω (γιατι εδω θαυμα εγινε!!!!!!) παει καλα , αν μπορειτε αδελφοι μια προσευχη για καλη αναρρωση (φοβομαστε για καμια επιμολυνση) ευχαριστω!!
ΤΟ ΚΑΤ΄ΕΞΟΧΗΝ ΠΕΔΙΟΝ ΔΡΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ,ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
(Γέροντας Επιφάνιος)
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25319
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Πές μας και το όνομά της (το βαπτιστικό)!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
balloo
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από balloo »

Ξαναγραφω για να το δειτε ολοι καταντησα κουραστικη!εχω αναγκη απο προσευχη εχω πολυ σοβαρο προβλημα υγειας δε μπορω ουτε να περπατησω στο δρομο κ θα εισαχθω στο νοσοκομειο συντομα.Ειμαι χαλια ψυχολογικα!Χρειαζομαι τη προσευχη σας γιατι δε με νοιαζει ο θανατος πιο πολυ η ψυχολογια μου εχει πεσει εχω κουραστει με ολα!Και εχω παθει καταθλιψη που δε μπορω να την ελενξω.Δε μαγαπαει ο θεος αυτο εχω καταλαβει!καλα μου ταγελε ο εναρετοςπατερ ευσεβιος βιτης οτι χειροτερα θα πηγαινω κ δε θα χαμογελασω ποτε σαν ανθρωπος νατα ηρθαν!!!!
Ελένη
:-)
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από vasilisalt »

ΟΚ Ελενάκι.
Πάντως αν μου επιτρέπεις, θέλω να σου πω πως μετά τον ανήφορο σίγουρα υπάρχει και κατήφορος και το αντίστροφο.
Καλό κουράγιο στον αγώνα σου γλυκειά μας.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25319
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Ελένη το ότι δεν απαντάει κανείς δεν σημαίνει ότι δεν έχει αντιληφθεί την έκκλησή σου! Εφόσον όμως είσαι και ψυχολογικά χάλια σου δηλώνω φανερά ότι θα σε συμπεριλάβω στα ονόματα της προσευχής μου...
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
stathisekp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7559
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:16 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Αττικής

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από stathisekp »

Καλημέρα Ελένη,
Κουράγιο και υπομονή χρειάζεται, και βέβαια πίστη. Είμαι από αυτούς που πιστεύουν ότι ο Θεός μας αγαπά,άσχετα με αυτά που μας συμβαίνουν. Οι δοκιμασίες στέλνονται για να δοκιμάσει ο Θεός τη πίστη μας, να σκέφτεσε μόνο ότι σίγουρα υπάρχουν και άνθρωποι που δοκιμάζονατι πολύ περισσότερο από σένα. Έχε πίστη και όλα θα πάνε καλά.
Όλοι έχουμε βρεθεί (ή θα βρεθούμε) σε παρόμοια κατάσταση, έχοντας όμως πίστη στο Θεό και τα σχέδιά Του, μας βοηθά στις δυσκολίες. Στο τέλος, όλα θα πάνε όλα καλά, θα δεις!! :105 :105
Δώρησαί μοι του όράν τα έμά πταίσματα και μη κατακρίνειν τον άδελφόν μου
gol
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΑΘΗΝΑ

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από gol »

συγνωμη ξεχασα να γραψω το ονομα Φωτεινη ειναι και παλι ευχαριστω!
ΤΟ ΚΑΤ΄ΕΞΟΧΗΝ ΠΕΔΙΟΝ ΔΡΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ,ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
(Γέροντας Επιφάνιος)
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25319
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

balloo έγραψε:Δε μαγαπαει ο θεος αυτο εχω καταλαβει!Ελένη
Τίποτε δεν κατάλαβες! Και μην το ξαναπείς αυτό!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από panagiotisspy »

balloo έγραψε:Σας ενοχλω παλι για να σας υπενθυμισω κ να σας παρακαλεσω να πρεοσευχηθειτε εχω πολυ σοβαρο προβλημα υγειας.
Ελενη :?
Περαστικά αδελφή....
Νάχεις Αγάπη στην καρδιά σου και όλα θα πάνε καλά....
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Πανε πλεον 50 ημερες που χασαμε τον αγαπημενο μας φιλο και αδελφο Νικολαο 43 ετων πηρε την ζωη του ετσι απλα μονος του
αφηνοντας πισω του 3 πρωσοπα 2 παιδακια 16 το αγορι και 8 ετων κοριτσακι ετσι διχως λογο, η οικογενεια του ακομη να συνελθει το μικρο προσπαθουμε να το εχουμε κοντα προσπαθωντας να του δωσουμε αν κατι του λειπη δυσκολα ομως ο πατερας ειναι πατερας

και Πεμπτη 15-09-2011 φιλαρακι μου επισεις απο τα χρονια της Γερμανιας Θωμας το ονομα του αυτοκτονησε ,46 ετων παρολο που προσπαθησαμε με την βοηθεια πνευματικου και Γεροντων να τον κρατησουμε στην ζωη δεν τα καταφεραμε εκει επεξε και το συστημα ενα ρολο το σαπιο αυτο συστημα αφου ακρωτηριασανε το ενα του ποδι τον πεταξανε διχως θεραπεις και φαρμακα σε ενα δωματιο ολομοναχο

θα παρακαλουσα την προσευχη σας στην Παναγια μας να μεσιτευη στον Υιο της για της δυο αυτες αγαπημενες μου ψυχες μου λειπουνε πολυ :8 :8
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”