Παρακαλώ την προσευχή σας

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
fosterer
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Τρί Μαρ 10, 2009 10:09 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από fosterer »

Διονύση τα όρια του καθενός είναι διαφορετικά και δεν μπορούμε να κρίνουμε εμείς πόσο αντέχει ο άλλος...
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Αν κάποιος δικαιούται να σωθεί, θα σωθεί..
Και βέβαια και το αντίθετο..
Άσχετα αν κηδευθεί ή όχι..

Μόνο ο Θεός γνωρίζει τι μέλλει γενέσθαι με την κάθε ψυχή.

ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΨΥΧΗ..

Μόνο αυτό ξέρω....
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από angieholi »

Dimitris39 έγραψε:Νικολαος
Θωμας
και δυστηχως εχθες ακομη μια ψυχουλα Μαρθα
αυτοχειρας και αυτη δεν αντεξε αλλο :8 :8 :8
Βρε Δημήτρη..... αλίμονο.... τι έχετε πάθει εκεί πάνω;;;; Στο νερό σας έχουν ρίξει κάτι ή ο αέρας που αναπνέετε;;;;
Καλά βέβαια..., εννοείται ότι δεν τα βάζουμε με σένα (αλίμονο!!!!) αλλά ούτε οι εγχειρήσεις δεν γίνονται σε συχνότητα με τις αυτοκτονίες που αναφέρεις! (που λέει ο λόγος)

Και μη τα βάζετε με τον Διονύση.... λόγω της αγάπης του για το Θεό και με αυτά που έχει διαβάσει και διαβάζει,
νιώθει και καταλαβαίνει και ξέρει, και μπορεί να εκτιμήσει
τι χάνουν ή τι θα χάσουν, τι θα πάθουν ή τι τους περιμένει αυτούς τους ανθρώπους,
που φαινομενικά (διότι δεν γνωρίζουμε πως θα τους κρίνει τελικώς ο Θεός)
τουλάχιστον για εμάς τους υπόλοιπους ανθρώπους μας φαίνεται ότι έχουν κάνει μεγάλο αμάρτημα............

Δημήτρη μήπως όλοι αυτοί οι άνθρωποι έχουν κανά κοινό γνωστό που τους επηρρεάζει;;;; Είναι σε καμιά αίρεση που τους έχει πάρει τα μυαλά και εγώ δεν ξέρω τι και πως;;;;;
Διότι αν συνεχίσουν τα κρούσματα τότε κάτι πολύ σοβαρό συμβαίνει... εκτός, τι να πω....αν απλά "έτυχε"........
Είναι και μικρός ο κύκλος εκεί.... μαθαίνονται αμέσως τα άσχημα νέα... ενώ στην Αθήνα που να μάθεις για κρούσματα, εκτός αν τύχει σε γνωστό... (Θεός φυλάξοι!)

Τι να πω;;;; Ας αφήσουμε το Θεό να τους κρίνει και να τους αναπαύσει.......
Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
Άβαταρ μέλους
faviola
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 17, 2011 4:39 pm
Τοποθεσία: Άννα, Κόρινθος

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από faviola »

Ο ΘΕΟΣ ΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΑΥΣΕΙ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΑΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΑΞΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ. Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΙΕΡΩΝΥΜΟΣ ΤΗΣ ΑΙΓΙΝΑΣ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΕΝΑ ΜΑΝΤΗΛΙ ΠΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ. ΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΜΑΝΤΗΛΙ. ΕΤΣΙ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΝ ΜΑΣ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΕΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΤΟΤΕ....


:20 :(
Κύριε τό σόν θέλημα γενέσθω και μή τό 'εμόν.


Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησόν με.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από Dimitris39 »

panagiotisspy έγραψε:Αν κάποιος δικαιούται να σωθεί, θα σωθεί..
Και βέβαια και το αντίθετο..
Άσχετα αν κηδευθεί ή όχι..

Μόνο ο Θεός γνωρίζει τι μέλλει γενέσθαι με την κάθε ψυχή.

ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΨΥΧΗ..

Μόνο αυτό ξέρω....
ετσι ειναι Παναγιωτη κανεις δεν ξερει τι εχουνε

Μονον ο Θεος γνωριζει πραγματι τι κρυβει η καθε ψυχη μεσα της εμεις το βλεπουμε αλλιως αυτοι ετσι το ειδανε και το κανανε
οταν μιλαει η ασθενεια που ο προελευση της ειναι απο πολλους διαφορους παραγοντες . κανεις γηινος δεν μπορει να γνωριζει
τι πραγματι εχει ο καθενας, ετσι ειναι ομως αν ειναι κανεις μακρια απο τον Θεο τα παθαινει, η το κανει και ελπιζει στο ελεος του
οι 2 ειτανε στον δρομο του Θεου αλλα ειδες τους νικησε ο πονηρος

νιωσανε δυνατοτεροι απο εκεινον και αφαιρεσανε την ζωη τους μονοι τους ενω αλλοι προσπαθουνε με καθε τροπο να επιζησουνε με διαφορες θεραπειες,
εσυ και εγω και ολοι μας πρεπει παρ΄ολα αυτα να προσευχομαστε ειτε το θελεις ειτε οχι γιατι σε λιγο καιρο κατεβαινω ετσι και αλλιως κατω Αθηνα και θα δεις.......

Διονυσιεεεεε και κατι αλλο αν θελεις μου μιλας αν θελεις οχι παντως ανοιξε το Π.Μ σου εχεις κατι απο μενα ενα παλι αλλο δικο μου ατομο νοσηλευεται εκει σε σενα κανε οτι μπορεις τα υπολοιπα σε Π.Μ
για να γλυτωσεις το ξυλο καντο
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από Dimitris39 »

angieholi έγραψε:
Dimitris39 έγραψε:Νικολαος
Θωμας
και δυστηχως εχθες ακομη μια ψυχουλα Μαρθα
αυτοχειρας και αυτη δεν αντεξε αλλο :8 :8 :8
Βρε Δημήτρη..... αλίμονο.... τι έχετε πάθει εκεί πάνω;;;; Στο νερό σας έχουν ρίξει κάτι ή ο αέρας που αναπνέετε;;;;
Καλά βέβαια..., εννοείται ότι δεν τα βάζουμε με σένα (αλίμονο!!!!) αλλά ούτε οι εγχειρήσεις δεν γίνονται σε συχνότητα με τις αυτοκτονίες που αναφέρεις! (που λέει ο λόγος)

Και μη τα βάζετε με τον Διονύση.... λόγω της αγάπης του για το Θεό και με αυτά που έχει διαβάσει και διαβάζει,
νιώθει και καταλαβαίνει και ξέρει, και μπορεί να εκτιμήσει
τι χάνουν ή τι θα χάσουν, τι θα πάθουν ή τι τους περιμένει αυτούς τους ανθρώπους,
που φαινομενικά (διότι δεν γνωρίζουμε πως θα τους κρίνει τελικώς ο Θεός)
τουλάχιστον για εμάς τους υπόλοιπους ανθρώπους μας φαίνεται ότι έχουν κάνει μεγάλο αμάρτημα............

Δημήτρη μήπως όλοι αυτοί οι άνθρωποι έχουν κανά κοινό γνωστό που τους επηρρεάζει;;;; Είναι σε καμιά αίρεση που τους έχει πάρει τα μυαλά και εγώ δεν ξέρω τι και πως;;;;;
Διότι αν συνεχίσουν τα κρούσματα τότε κάτι πολύ σοβαρό συμβαίνει... εκτός, τι να πω....αν απλά "έτυχε"........
Είναι και μικρός ο κύκλος εκεί.... μαθαίνονται αμέσως τα άσχημα νέα... ενώ στην Αθήνα που να μάθεις για κρούσματα, εκτός αν τύχει σε γνωστό... (Θεός φυλάξοι!)

Τι να πω;;;; Ας αφήσουμε το Θεό να τους κρίνει και να τους αναπαύσει.......
καμια σχεση ο ενας με τον αλλον Αγγελικη καμια σχεση
ο ενας λογο ασθενειας εως η γειτονια το προσεχε το παλικαριο και το κρατος ουτε καν τον βοηθουσε λιγα πηρε και τα εδωσε σε τεχνιτο μελος μετα απο ακρωτηριασμο που ειχε το συστημα θα μου πεις ε και? ετσι αφαιρεις την ζωη σου? αυτοι αλλιως το ειδανε
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Για τον ατυχο Δημήτρη Κοτσαρίδη να αναπαυση ο Θεος την ψυχη του
κουραγιο στην οικογενεια του
δεν επρεπε να γινει ετσι
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Άβαταρ μέλους
faviola
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 17, 2011 4:39 pm
Τοποθεσία: Άννα, Κόρινθος

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από faviola »

Δημήτρη δυστυχώς το θέλησε ο Χριστός :20 :20 :20 . Ας αναπαύσει ο Κύριος την ψυχούλα του μαζί με τους μάρτυρες. Κουράγιο στους δικούς του. Όλα οσα γίνονται είναι ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!! :angryfire :angryfire :angryfire
Κύριε τό σόν θέλημα γενέσθω και μή τό 'εμόν.


Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησόν με.
aggelikiglafki
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τετ Μάιος 14, 2008 5:00 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aggelikiglafki »

Σας παρακαλώ πολύ να προσευχηθείτε για την εξομάλυνση των σχέσεων ΜΑΡΓΑΡΙΤΑΣ-ΑΝΤΩΝΙΟΥ (πατέρας και κόρη)που έχει πέσει ΄'εριδα.Μόνο η προσευχή όλων μας θα βοηθήσει.Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
faviola
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 17, 2011 4:39 pm
Τοποθεσία: Άννα, Κόρινθος

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από faviola »

Να ναι ευλογημένο. Όλα να πάνε κατά Θεόν. :8 :8 :8
Κύριε τό σόν θέλημα γενέσθω και μή τό 'εμόν.


Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησόν με.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”