Παρακαλώ την προσευχή σας

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από stathis73 »

Kανενα νέο απο τον Σύμο;;;
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από vasilisalt »

Καλύτερα είναι.
Έχει πέσει ο πυρετός.
Είναι όμως στην εντατική ακόμα, γιατί δεν μπορούνε να βρούνε τι του συνέβει.
Δέχεται επισκεπτήριο. 5.30 με 6.00.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25319
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Αυτό το 4ήμερο ήμουν στην Τήνο και επ' ευκαιρία άναψα κεράκι για τον Συμεών και την Αναστασία, τα ονόματα των οποίων αναφέρθηκαν εδώ και έδωσα και τα ονόματά τους για να διαβαστούν στην παράκληση της Μεγαλόχαρης.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
gol
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΑΘΗΝΑ

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από gol »

aposal έγραψε:Αυτό το 4ήμερο ήμουν στην Τήνο και επ' ευκαιρία άναψα κεράκι για τον Συμεών και την Αναστασία, τα ονόματα των οποίων αναφέρθηκαν εδώ και έδωσα και τα ονόματά τους για να διαβαστούν στην παράκληση της Μεγαλόχαρης.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΑΠΟΣΤΟΛΗ!!!
ΤΟ ΚΑΤ΄ΕΞΟΧΗΝ ΠΕΔΙΟΝ ΔΡΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ,ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
(Γέροντας Επιφάνιος)
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

aposal έγραψε:Αυτό το 4ήμερο ήμουν στην Τήνο και επ' ευκαιρία άναψα κεράκι για τον Συμεών και την Αναστασία, τα ονόματα των οποίων αναφέρθηκαν εδώ και έδωσα και τα ονόματά τους για να διαβαστούν στην παράκληση της Μεγαλόχαρης.

Να΄σαι καλά Αποστόλη αδελφέ μου! Βοήθειά σου μεγάλη!

Ο Σύμος είναι πολύ καλύτερα εμφανησιακά και το λέω αυτό εν συγκρίση με τη φωτό από την εντατική όταν τον είχαμε "χάσει" για λίγο... Δόξα τω Θεώ! Αρκετά καλύτερα τώρα αλλά ακόμη τον ψάχνουν. Ευτυχώς έφυγε από την εντατική και αν και δεν έχει αυτή την περιποίηση που όντως πρέπει να ήταν εξαιρετική από νοσοκομιακής πλευράς έχει περισσότερη παρέα. Η σύζυγός του είναι πολύ καλή κοπέλα και αυτή και ο Σύμος σας ευχαριστούν όλους για τις προσευχές σας και την έννοια που τους έχετε και ανταποδίδουν την αγάπη που αισθάνθηκαν με τα τηλεφωνήματα και τις ευχές.
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
gol
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΑΘΗΝΑ

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από gol »

η κοπελα βγηκε απο την εντατικη και ειναι στον θαλαμο(επειτα απο 2 χειρουργεια που εγιναν μεσα σε 4 ημερες) εχει ανακτησει τις αισθησεις τις..μιλαει δλδ και εχει επαφη με το περιβαλλον,ευχαριστω πολυ τους αδελφους που εκαναν προσευχη για την κοπελα (και μιλω εκ μερους τις οικογενειας της)η πορεια θα δειξει πως θα παει...
ειχε παει η μητερα μου μια εικονα του Ταξιαρχη και αδελφια μου μολις την προσκυνησε η κοπελα μυροβλησε!! εως να την φερει στο σπιτι συνεχειζε να μυροβλιζει!!!
ο Θεος ειναι Μεγαλος!!
ΤΟ ΚΑΤ΄ΕΞΟΧΗΝ ΠΕΔΙΟΝ ΔΡΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ,ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
(Γέροντας Επιφάνιος)
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Δέσποινα, μεγάλα θαύματα είδε το "σπιτάκι" μας αυτές τις μέρες! Μέγας ο Θεός ημών και θαυμαστά τα έργα Του! Χαίρομαι διπλά για τα καλά νέα που μας έδωσες και ιδιαίτερα για τα μεγάλα θαύματα που μοιράστηκες μαζί μας!

"Τις Θεός μέγας ως ο Θεός ημών; συ ει ο Θεος, ο ποιών θαυμάσια μόνος" !!!
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από stathis73 »

ΜΙΧΣ έγραψε:Δέσποινα, μεγάλα θαύματα είδε το "σπιτάκι" μας αυτές τις μέρες! Μέγας ο Θεός ημών και θαυμαστά τα έργα Του! Χαίρομαι διπλά για τα καλά νέα που μας έδωσες και ιδιαίτερα για τα μεγάλα θαύματα που μοιράστηκες μαζί μας!

"Τις Θεός μέγας ως ο Θεός ημών; συ ει ο Θεος, ο ποιών θαυμάσια μόνος" !!!
:8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Εν Χριστώ Αδέλφια μου πολυαγαπημένα, παρακαλώ για άλλη μια φορά να συνεχίσετε την προσευχή σας για τον αδελφό μας το Σύμο. Σήμερα Παρασκευή θα κάνει μια πολύ δύσκολη εξέταση. Ας παρακαλέσουμε τον Κύριο και Θεό μας να του δώσει κουράγιο και δύναμη και να πάνε όλα καλά.

Μακεδόνα αδελφέ μου σ' ευχαριστώ για τον υπέροχο ύμνο... τα λέει ΟΛΑ.
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25319
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

aposal έγραψε:Αυτό το 4ήμερο ήμουν στην Τήνο και επ' ευκαιρία άναψα κεράκι για τον Συμεών και την Αναστασία, τα ονόματα των οποίων αναφέρθηκαν εδώ και έδωσα και τα ονόματά τους για να διαβαστούν στην παράκληση της Μεγαλόχαρης.
Το αυτό θα επαναληφθεί και αυτό το ΣΚ που θα ξαναπάω, πρώτα ο Θεός, στο νησί της Μεγαλόχαρης. Οι προσευχές για τα προαναφερθέντα άτομα είναι συνεχείς.
Τον Σύμο πάντως, χθες που τον επισκέφθηκα, τον βρήκα σχετικά καλά. Ακόμη οι γιατροί δεν έχουν βρει την αιτία της νόσησης, παρόλες τις - πολλές - εξετάσεις που του έκαναν.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”