Παρακαλώ την προσευχή σας

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
ΕΙΡΗΝΗGR
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 19, 2012 7:41 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ -ΝΟΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ΕΙΡΗΝΗ)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΕΙΡΗΝΗGR »

Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με την αμαρτωλή.
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον τον δούλο σου Σημαιών. Σε παρακαλώ Χριστέ μου, χάρισε του υγεία και δύναμη για να επιστρέψει γρήγορα στην οικογένεια του, που τον έχει ανάγκη.
Κύριε Ιησού Χριστέ και Υπεραγια Θεοτόκο, ελεηστε την μικρή Ελένη, την κόρη του Σημαιών, και χαρίστε της υγεία πνευματική, ψυχική και σωματική.
Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησον την Ελλάδα μας, τους φίλους και τους εχθρούς μας, δώσε μας συχώρεση για τα αμαρτήματα μας, και απέτρεψε μας από μελλοντικά παραπτώματα.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

:8 :8 :8 + ∞
  • χρειάζεται πολύ τις προσευχές μας ο καλός μας αδελφός... ενώ τα πήγαινε πολύ καλύτερα από εχθές τον χιλιοτρύπησαν πάλι και είναι...

    Ο Κύριος να μας ελεεί όλους μας.
[/color][/i]
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25319
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Κεράκι άναψα,
τα ονόματα έδωσα να διαβαστούν στην παράκληση της Μεγαλόχαρης!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

aposal έγραψε:Κεράκι άναψα,
τα ονόματα έδωσα να διαβαστούν στην παράκληση της Μεγαλόχαρης!

πολύ βοήθησαν οι προσευχές και το κεράκι Αποστόλη καλέ μου αδελφέ!

Ευτυχώς που εσύ άναψες γιατί στην δική μου ενορία τα σβήνουν αμέσως και πρέπει να κάνω κάποια παράκληση τύπου χαμηλών τόνων παραπόνου να μην μας τα σβήνει ο επιστάτης αμέσως τα κεράκια... είχα αναρτήσει σχετικό άρθρο με τα κεριά... πρέπει να καίγονται όσο ποιο πολύ γίνεται... αλλά τι να πεις τώρα.
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

aposal έγραψε:Κεράκι άναψα,
τα ονόματα έδωσα να διαβαστούν στην παράκληση της Μεγαλόχαρης!

ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ!!!
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25319
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

ΜΙΧΣ έγραψε:Ευτυχώς που εσύ άναψες γιατί στην δική μου ενορία τα σβήνουν αμέσως
Αυτό μπορεί να μην είναι σωστό πνευματικά, αλλά όταν υπάρχει πολύς κόσμος που ανάβει κεράκια, αλλά όχι αντίστοιχος χώρος, τότε αναγκαστικά θα πρέπει να τα σβήνουν κάποια στιγμή για να εξυπηρετούνται όλοι!
Θεωρώ όμως ότι σε μια τέτοια περίπτωση που ο πιστός δεν φταίει, η παράκλησή του που συνοδεύει το άναμμα του κεριού, εισακούεται άσχετα με τον χρόνο που παραμένει αναμμένο.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
fotis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4712
Εγγραφή: Δευ Σεπ 12, 2011 7:01 am
Τοποθεσία: ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗΣ

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από fotis »

Πριν 1,5 ώρα ο Ρέντης ντύθηκε στα μαύρα.Ένας πολύ καλός μου φίλος ο Σπύρος Πουκαμισάς φαρμακοπειός στο επάγγελμα,έπεσε θύμα ληστείας από δύο ρώσσους όπως
λένε,και τον σκότωσαν επί τόπου με πέντε σφαίρες.
Σας παρακαλώ πέστε στους πνευματικούς σας να πούνε καμία ευχούλα,για έναν άγιο άνθρωπο που έδινε δωρεάν τα φάρμακα εναντίον του κατεστημένου.
Αρχίζω και νιώθω αηδία για την κατάντια που μας έφεραν όλα αυτά τα κοματόσκυλα,που φοβάσαι να περπατήσεις στο δρόμο μη γνωρίζοντας ποιος περπατά δίπλα
σου.

Συγνώμη αν σας κούρασα:Φίλε μου και Αδελφέ Σπύρο,ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα σε σκεπάσει,και Κύριε δέξου τον δούλο σου Κοντά σου.
Ο υπομείνας,εις τέλος ούτος,σωθήσεται.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από stathis73 »

Φωτη καλο παραδεισο να εχει ο φίλος σου, ο καλός Θεός να αναπαύσει την ψυχούλα του.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 38870
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από toula »

Καλό παράδεισο στον αδελφό μας !
Πως κατάντησε αυτή η χώρα έτσι Χριστέ μου ;; Ληστείες, σκοτωμοί, αυτοκτονίες ...... δεν ακούς τίποτε άλλο όλη μέρα ! Που πάμε ;;

Κύριε Ελέησον !!!
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

fotis έγραψε:Πριν 1,5 ώρα ο Ρέντης ντύθηκε στα μαύρα.Ένας πολύ καλός μου φίλος ο Σπύρος Πουκαμισάς φαρμακοπειός στο επάγγελμα,έπεσε θύμα ληστείας από δύο ρώσσους όπως
λένε,και τον σκότωσαν επί τόπου με πέντε σφαίρες.
Σας παρακαλώ πέστε στους πνευματικούς σας να πούνε καμία ευχούλα,για έναν άγιο άνθρωπο που έδινε δωρεάν τα φάρμακα εναντίον του κατεστημένου.
Αρχίζω και νιώθω αηδία για την κατάντια που μας έφεραν όλα αυτά τα κοματόσκυλα,που φοβάσαι να περπατήσεις στο δρόμο μη γνωρίζοντας ποιος περπατά δίπλα
σου.

Συγνώμη αν σας κούρασα:Φίλε μου και Αδελφέ Σπύρο,ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα σε σκεπάσει,και Κύριε δέξου τον δούλο σου Κοντά σου.
Φώτη καλέ μου αδελφέ.... νιώθω τον πόνο σου!
Λυπάμαι τόσο πολύ...
Ο Κύριος να τον αναπαύσει και να δώσει δύναμη και κουράγιο στην οικογένειά του και στους καλούς του φίλους γιατί αυτό το ξαφνικό και φριχτό είναι πολύ βαρύ... σαν αναμμένα κάρβουνα το νιώθω. Καλό παράδεισο στον καλό σου φίλο Σπυρίδων, Φώτη μου και καλή δύναμη σε όλους σας.
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”