Παρακαλώ την προσευχή σας

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
efthumhs
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1547
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Στερεά Ελλάδα

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από efthumhs »

O Θεός ας αναπαύσει την ψυχή του κεκοιμημένου δούλου του Σπυρίδων...Συλληπητήρια για τον φίλο σου Φώτη...
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25319
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Ο Θεός να αναπαύσει τη ψυχή του δούλου του Σπυρίδωνα!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Φώτη, πότε και που θα είναι η κηδεία του φίλου σου;
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
fotis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4712
Εγγραφή: Δευ Σεπ 12, 2011 7:01 am
Τοποθεσία: ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗΣ

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από fotis »

Μαρία δεν ξέρω τίποτα ακόμη,διότι αφού τον σκότωσαν δεν γνωρίζω τα διαδικαστικά.Άμα μπεις στο ζούγκλα gr,έχει τον άνθρωπο και φωτογραφία μάλλον από πα-
παράτσι.Το σπίτι μου ήταν πάνω από το φαρμακείο του.Ήταν άνθρωπος τετραπέρατος.Γνώριζε για όλα τα φάρμακα τα συστατικά και τις παρενέργειες.Άκουγε μό-
νο κλασική μουσική διότι πίστευε ότι έτσι πλησιάζει πιο κοντά τον Θεό.Ήταν πολύ θρήσκος,και από τα λίγα φαρμακεία που είχαν αντί εικόνες των διαφόρων επιστη-
μόνων,μία εικόνα πανέμορφη του Ιησού.
Βοηθούσε πολύ κόσμο με τα φάρμακα,και ας μην ήταν πλούσιος.Είχε χρυσή καρδιά και αυτό μόνο φτάνει.
Πάντως σας ευχαριστώ για τα γλυκά σας λόγια,είναι τα εφόδια για τον μακρύ δρόμο που άλλοι του επέλεξαν να ακολουθήσει.
Ο υπομείνας,εις τέλος ούτος,σωθήσεται.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

τον είδα σε βίντεο... Συλλυπητήρια Φώτη μου! Ο Κύριος να τον αναπαύει...
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
trader21
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1030
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 31, 2011 4:35 pm
Τοποθεσία: Σύμος - Αθήνα

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από trader21 »

Καλημέρα αδέλφια,

Χθες το απόγευμα βγήκα επιτέλους από το νοσοκομείο, ελπίζω υγιής. Βέβαια νιώθω ακόμα τρομερά αδύναμος και καταβεβλημένος και ψιλοζαλίζομαι όταν στέκομαι όρθιος, αλλά μην τα θέλω και όλα δικά μου, αρκετά πέρασα αυτές τις 17 ημέρες.

Ξέρω για το ενδιαφέρον και την αγωνία που είχατε για την κατάσταση της υγείας μου. Ξέρω για τις προσευχές που κάνατε καθημερινά. Είμαι σίγουρος ότι οι δικές σας προσευχές με κράτησαν στη ζωή, γιατί εγώ είμαι πολύ ανάξιος και αμαρτωλός για να μ’ ακούσει ο Κύριος μας. Προφανώς μου έδωσε μια ευκαιρία να γίνω καλύτερος άνθρωπος και να μπορέσω κάποια στιγμή να δω και την κορούλα μου να γιατρεύεται.

Θέλω πολύ μέσα από τη καρδιά μου να σας ευχαριστήσω θερμά για όλα. Ειλικρινά είμαι τρομερά συγκινημένος από όλους σας. Είμαι ευτυχής που είμαι μέλος του forum και αυτής της τόσο πολύτιμης παρέας για μένα. Όταν περνάς δύσκολες στιγμές, όπως πέρασα και εγώ, καταλαβαίνεις ποιοί είναι φίλοι σου και ποιοι νοιάζονται πραγματικά για σένα.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΟΥ !!!
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 38870
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από toula »

Τι καλά που είσαι πάλι κοντά μας !!! Η χαρά μου είναι ανείπωτη !!! Δόξα τω Θεώ !!!

Σιδερένιος Σύμο μου !!!!! Ο Κύριός μας να είναι πάντα μαζί σου !!!
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από stathis73 »

trader21 έγραψε:Καλημέρα αδέλφια,

Χθες το απόγευμα βγήκα επιτέλους από το νοσοκομείο, ελπίζω υγιής. Βέβαια νιώθω ακόμα τρομερά αδύναμος και καταβεβλημένος και ψιλοζαλίζομαι όταν στέκομαι όρθιος, αλλά μην τα θέλω και όλα δικά μου, αρκετά πέρασα αυτές τις 17 ημέρες.

Ξέρω για το ενδιαφέρον και την αγωνία που είχατε για την κατάσταση της υγείας μου. Ξέρω για τις προσευχές που κάνατε καθημερινά. Είμαι σίγουρος ότι οι δικές σας προσευχές με κράτησαν στη ζωή, γιατί εγώ είμαι πολύ ανάξιος και αμαρτωλός για να μ’ ακούσει ο Κύριος μας. Προφανώς μου έδωσε μια ευκαιρία να γίνω καλύτερος άνθρωπος και να μπορέσω κάποια στιγμή να δω και την κορούλα μου να γιατρεύεται.

Θέλω πολύ μέσα από τη καρδιά μου να σας ευχαριστήσω θερμά για όλα. Ειλικρινά είμαι τρομερά συγκινημένος από όλους σας. Είμαι ευτυχής που είμαι μέλος του forum και αυτής της τόσο πολύτιμης παρέας για μένα. Όταν περνάς δύσκολες στιγμές, όπως πέρασα και εγώ, καταλαβαίνεις ποιοί είναι φίλοι σου και ποιοι νοιάζονται πραγματικά για σένα.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΟΥ !!!
Περαστικά φίλε Σύμο, άλλη φορά να προσέχεις με ποιους επιλέγεις να κοιμάσαι στο Ορος :wink: το μπουκάλι και ο γέροντας που ευχόταν για σένα μάλλον έπιασε τόπο και το προσκύνημα στο περιβόλι Της σου έσωσε την ζωή, η Παναγιά σου έσωσε την ζωή και οχι εμείς.

Εγω απλός πηρα ενα τηλέφωνο για να ενημερώσω την γυναίκα σου τι έκανες τα βράδια στα μπαράκια της παραλιακής οταν εφευγες το βραδι απο την εντατική :mrgreen: αλλα είσαι τυχερός που δεν μίλησα μαζί της :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25319
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Καλώς ήρθες πάλι κοντά μας, αδελφέ μας Συμεών!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

stathis73 έγραψε:
trader21 έγραψε:
Θέλω πολύ μέσα από τη καρδιά μου να σας ευχαριστήσω θερμά για όλα. Ειλικρινά είμαι τρομερά συγκινημένος από όλους σας. Είμαι ευτυχής που είμαι μέλος του forum και αυτής της τόσο πολύτιμης παρέας για μένα. Όταν περνάς δύσκολες στιγμές, όπως πέρασα και εγώ, καταλαβαίνεις ποιοί είναι φίλοι σου και ποιοι νοιάζονται πραγματικά για σένα.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΟΥ !!!
stathis73
Περαστικά φίλε Σύμο, άλλη φορά να προσέχεις με ποιους επιλέγεις να κοιμάσαι στο Ορος :wink: το μπουκάλι και ο γέροντας που ευχόταν για σένα μάλλον έπιασε τόπο και το προσκύνημα στο περιβόλι Της σου έσωσε την ζωή, η Παναγιά σου έσωσε την ζωή και οχι εμείς.
:8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 +

ΜΙΧΣ
Μέσω της περιπέτειάς σου συσπειρωθήκαμε σε προσευχή που την έχουμε ανάγκη, εμείς σ' ευχαριστούμε. Να' σαι καλά, η Παναγιά μαζί σου! Ο Κύριος να μας ελεεί όλους μας.
[/color]
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”