ερωτηση απο νεο μελος

Πνευματικά άρθρα και Αναγνώσματα.Αποσπάσματα από διάφορα βιβλία.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
neosathos
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από neosathos »

Evi_J έγραψε:
neosathos έγραψε:να ξερετε οτι τελικα οι υπολογιστες και το internet στη συνεχεια ηταν προσχεδιασμενα απο τον σατανα
Εγώ αυτό το πιστεύω. Αλλά μην το πεις στον αδελφό μου...κάηκες κακομοίρη μου.

Πάντως μην υπερβάλουμε. Το internet είναι από ανθρώπους για ανθρώπους. Όπως το μαχαίρι. Μπορεις να το χρησιμοποιήσεις για να κόψεις το ψωμί. Μπορείς όμως και να ΚΑΝΕΙΣ ΦΟΝΟ! Από μας εξαρτάται.
και εγω στα πρωτα μου βηματα με τους υπολογιστες περι του 1984 ειχα την τεχνολογια σαν συγνωμη για την φραση θεο

αλλα περνωντας τα χρονια και μεγαλωνοντας αλλαξα ιδεες
neosathos
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από neosathos »

γεια

κατι ακομη

ενω στη σελιδα του αγιου ορους οι ανταλλαγη αποψεων γινεται ομορφα ψαχνοντας λυση για τις αποριες εαν δεις οποιαδηποτε συζητηση στην ακατονομαστη ιστοσελιδα στο τελος φταιει ο θεος και ο χριστος

τι να πω με αυτους ...μονο ο σατανας μισει τοσο μα τοσο τον θεο
yparxei
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 11, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από yparxei »

αν παντως το μαχαιρι το χρησιμοποιεις περισσοτερο για να σκοτωνεις παρα για να κοβεις ψωμι καλυτερα να το καταργησεις...

για να ειμαι ειλικρινης ολες αυτα τα τεχνολογικα επιτευγματα δεν προσεφεραν και παρα πολλα στον ανθρωπο.του κλεψαν τον χρονο,τον γεμισαν με πληροφοριες αχρηστες η φιλτραρισμενες κτλ κτλ οτι εχει να κανειμε την ιατρικη ειναι καλο και αγιο περαν τουτου να χαμε να λεγαμε.σκοτωνουν τον ελευθερο χρονο αλλα και τον χρονο σκεψης του ανθρωπου...δεν ειναι τυχαιο που μολις παει καποιος στο χωριο ξαφνικα ο χρονος μεγαλωνει,η τηλεοραση γινεται ενα αχρηστο πραγμα και αισθανεσαι στο περιβαλλον σου στα νερα σου...αλλα τελος παντων λογια λογια λογια...αποψεις για τα παντα θα το βουλωσω για λιγο :lol:
paroikos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: Δευ Μάιος 15, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από paroikos »

neosathos έγραψε:γεια

κατι ακομη

ενω στη σελιδα του αγιου ορους οι ανταλλαγη αποψεων γινεται ομορφα ψαχνοντας λυση για τις αποριες εαν δεις οποιαδηποτε συζητηση στην ακατονομαστη ιστοσελιδα στο τελος φταιει ο θεος και ο χριστος

τι να πω με αυτους ...μονο ο σατανας μισει τοσο μα τοσο τον θεο
Αδελφέ, αν στην ακατανόμαστη σελίδα σου προξενεί ταραχή που συμμετέχεις, μη χαλιέσαι και παράτα τους! Κι εγώ έχω παρακολουθήσει στη συγκεκριμένη κάποιες συζητήσεις. Αυτοί κάνουν κριτική χωρίς καν να χουν διαβάσει ένα από τα ευαγγέλια...τι κουβέντα να κάνεις ,'αυτούς; Άδικα ώρα χάνεις και στενοχωριέσαι κι από πάνω
neosathos
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από neosathos »

γεια

εχεις δικιο οτι περισσοτερα ειναι τα κακα παρα τα καλα απο την τεχνολογια

οσο για το χωριο που ειπες ειμαι απο τους ατυχους που ολο το γενεολογικο
μου δεντρο ειναι απο την θεσσαλονικη και δεν ειχα την χαρα να γνωρισω χωριο
neosathos
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τρί Δεκ 19, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από neosathos »

parikos_ έγραψε:
neosathos έγραψε:γεια

κατι ακομη

ενω στη σελιδα του αγιου ορους οι ανταλλαγη αποψεων γινεται ομορφα ψαχνοντας λυση για τις αποριες εαν δεις οποιαδηποτε συζητηση στην ακατονομαστη ιστοσελιδα στο τελος φταιει ο θεος και ο χριστος

τι να πω με αυτους ...μονο ο σατανας μισει τοσο μα τοσο τον θεο
Αδελφέ, αν στην ακατανόμαστη σελίδα σου προξενεί ταραχή που συμμετέχεις, μη χαλιέσαι και παράτα τους! Κι εγώ έχω παρακολουθήσει στη συγκεκριμένη κάποιες συζητήσεις. Αυτοί κάνουν κριτική χωρίς καν να χουν διαβάσει ένα από τα ευαγγέλια...τι κουβέντα να κάνεις ,'αυτούς; Άδικα ώρα χάνεις και στενοχωριέσαι κι από πάνω
ναι χαλιεμαι αλλα κατι με σπρωχνει να ερχομαι σε αντιπαραθεση μαζι τους
για τον χριστο μας
paroikos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: Δευ Μάιος 15, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από paroikos »

neosathos έγραψε:
parikos_ έγραψε:
neosathos έγραψε:γεια

κατι ακομη

ενω στη σελιδα του αγιου ορους οι ανταλλαγη αποψεων γινεται ομορφα ψαχνοντας λυση για τις αποριες εαν δεις οποιαδηποτε συζητηση στην ακατονομαστη ιστοσελιδα στο τελος φταιει ο θεος και ο χριστος

τι να πω με αυτους ...μονο ο σατανας μισει τοσο μα τοσο τον θεο
Αδελφέ, αν στην ακατανόμαστη σελίδα σου προξενεί ταραχή που συμμετέχεις, μη χαλιέσαι και παράτα τους! Κι εγώ έχω παρακολουθήσει στη συγκεκριμένη κάποιες συζητήσεις. Αυτοί κάνουν κριτική χωρίς καν να χουν διαβάσει ένα από τα ευαγγέλια...τι κουβέντα να κάνεις ,'αυτούς; Άδικα ώρα χάνεις και στενοχωριέσαι κι από πάνω
Για να κρατυήσεις την ψυχραιμία σου στο διάλογο όταν γράφεις σκέψου ότι κάποιος μπορεί να προβληματιστεί όταν γράφεις με αγάπη. Σου λέει, εμείς εδώ τον βρίζουμε, τον ειρωνευόμαστε κι αυτός μιλάει έτσι; Για να προσέξουμε καλύτερα και πιο καλόπιστα τι γράφει...

ναι χαλιεμαι αλλα κατι με σπρωχνει να ερχομαι σε αντιπαραθεση μαζι τους
για τον χριστο μας
yparxei
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 11, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από yparxei »

προσεχε ομως μηπως αυτο που σε παρακινει σε ριξει κιολας και δνε ειναι ολα χρυσα και αγια...αλλωστε μην ξεχνας εκει μεσα να αλλαξεις γνωμη κανενος αποκλειεται...
Άβαταρ μέλους
Evi_J
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από Evi_J »

neosathos έγραψε:και εγω στα πρωτα μου βηματα με τους υπολογιστες περι του 1984 ειχα την τεχνολογια σαν συγνωμη για την φραση θεο
Τι να μπούμε και εμείς που έχουμε ειδωλοποιήσει τους ανθρώπους;; (π.χ τον Ρουβά.. αν και εμένα προσωπικά ποτέ δεν μου άρεσε αυτός)
Άβαταρ μέλους
Evi_J
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από Evi_J »

neosathos έγραψε:ναι χαλιεμαι αλλα κατι με σπρωχνει να ερχομαι σε αντιπαραθεση μαζι τους για τον χριστο μας
Το ίδιο σκεφτόμουν και εγώ. Όμως πίστεψε με δεν αλλάζει κανείς γνώμη. Ο άνθρωπος θέλει πολλά χρόνια για να ωριμάσει. Εσύ π.χ πόσα χρόνια έκανες για να βγάλεις -όπως είπες- από θεό τα pc? 1; 3; 5; 10; Άλλο τόσο και αυτοί....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Evi_J την Πέμ Δεκ 28, 2006 7:03 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Αναγνώσματα”