Να βοηθήσουμε την μικρή Μαρία-Χριστίνα να ζήσει!

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25313
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

spirosn έγραψε:Λεπτομέρειες θα μάθω αύριο το πρωί
αλλά πείτε μου σας παρακαλώ τι κάνουμε σε παρόμοιες περιπτώσεις;
Ναι να βοηθάμε,ναι να προσευχόμαστε κάθε βράδυ για όλους όσους γνωρίζουμε πως έχουν κάποιο πρόβλημα αλλά να τι συμβαίνει.
Ειλικρινά ζητώ συγνώμη.Ισως θα έπρεπε να περιμένω να μην το δημοσιεύσω αμέσως. :cry:
Η άποψή μου είναι να βοηθάμε και να μην είμαστε επιφυλακτικοί! Πρώτον διότι εμείς ωφελούμαστε, ασχέτως αν υπάρχει απάτη ή όχι και δεύτερον διότι υπάρχει η περίπτωση να είναι αλήθεια, οπότε η καχυποψία μας λογίζεται ως αμαρτία1
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
panos0
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από panos0 »

Που να το ξερεις φιλε μου και εσυ? Για καλο πηγαινες.
Αυτος που πρεπει να σταναχωριετε ειναι ο απατεωνας που σκεφτηκε την ολη κομπινα, εκανε κακο σε αλλους που πραγματικα θα εχουν αναγκη και τωρα θα τους βλεπουν με μισο ματι.
Καλο ειναι να δινουμε σε ολους που ζητουν εαν δεν ξερουμε με σιγουρια οτι ειναι απατη.
spirosn
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: ΣΠΥΡΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΝ

Δημοσίευση από spirosn »

Ναι να δίνουμε σε όλους αλλά για φανταστείτε να μην τους ανακάλυπταν!!
Εγώ το δημοσίευσα εδώ.Η ευθύνη είναι τεράστια.Δεν ξέρω τι να πω.
Είναι απαίσιο να παίζει κανείς με τις ευαισθησίες των άλλων.Να βάζουν μπροστά μικρά παιδιά με σκοπό την εξαπάτηση,την απατεωνιά.
Κρίμα που λέγονται άνθρωποι. :( :(
Θα προσπαθησω αύριο από την αστυνομία να μάθω λεπτομέρειες.
Και πάλι ζητώ συγνώμη από όλους.
gol
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από gol »

spirosn έγραψε:Ναι να δίνουμε σε όλους αλλά για φανταστείτε να μην τους ανακάλυπταν!!
Εγώ το δημοσίευσα εδώ.Η ευθύνη είναι τεράστια.Δεν ξέρω τι να πω.
Είναι απαίσιο να παίζει κανείς με τις ευαισθησίες των άλλων.Να βάζουν μπροστά μικρά παιδιά με σκοπό την εξαπάτηση,την απατεωνιά.
Κρίμα που λέγονται άνθρωποι. :( :(
Θα προσπαθησω αύριο από την αστυνομία να μάθω λεπτομέρειες.
Και πάλι ζητώ συγνώμη από όλους.
AΓΑΠΗΤΕ ΣΠΥΡΟ ΜΗΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΕ ΑΣΧΗΜΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ,ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑΜΗ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΑΛΛΟ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΣΤΑΤΩΘΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ! ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ Η ΣΥΝΤΟΠΙΤΙΣΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
ΤΟ ΚΑΤ΄ΕΞΟΧΗΝ ΠΕΔΙΟΝ ΔΡΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ,ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
(Γέροντας Επιφάνιος)
Άβαταρ μέλους
panos0
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από panos0 »

Ποσες φορες εχουν αποκαλυφθει τετοιοι απατεωνες, πχ με λαχνους απο ψευτοερανους κτλπ...
Να μην πεις τιποτα, για καλο πηγες, εδειξες οτι ενδιαφερεσε για τον συνανθρωπο, ο καθε ενας μπορουσε να ειναι στη θεση σου.
antonioskat
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Δευ Μαρ 24, 2008 5:00 am

Δημοσίευση από antonioskat »

gol έγραψε:
spirosn έγραψε:Ναι να δίνουμε σε όλους αλλά για φανταστείτε να μην τους ανακάλυπταν!!
Εγώ το δημοσίευσα εδώ.Η ευθύνη είναι τεράστια.Δεν ξέρω τι να πω.
Είναι απαίσιο να παίζει κανείς με τις ευαισθησίες των άλλων.Να βάζουν μπροστά μικρά παιδιά με σκοπό την εξαπάτηση,την απατεωνιά.
Κρίμα που λέγονται άνθρωποι. :( :(
Θα προσπαθησω αύριο από την αστυνομία να μάθω λεπτομέρειες.
Και πάλι ζητώ συγνώμη από όλους.
AΓΑΠΗΤΕ ΣΠΥΡΟ ΜΗΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΕ ΑΣΧΗΜΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΣ ΕΣΥ,ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑΜΗ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ ΑΛΛΟ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΣΤΑΤΩΘΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΑΘΑΙΝΟΝΤΑΣ ΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ! ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ Η ΣΥΝΤΟΠΙΤΙΣΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
Συμφωνώ με τη Δέσποινα. Ακόμα και αν πάρεις περισσότερες λεπτομέρειες δεν θα αλλάξει τίποτα. Μόνο που θα αναστατωθείς-ούμε περισσότερο. Σε ευχαριστούμε και πάλι που μας ενημέρωσες. Φαίνεσαι λεβέντης και ντόμπρος άνθρωπος.
«Κύριε Ἰησοῦ Χριστέ, Υἱὲ τοῦ Θεοῦ ἐλέησόν με».
spirosn
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: ΣΠΥΡΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΝ

Δημοσίευση από spirosn »

Σας ευχαριστώ όλους μέσα από την καρδιά μου.
geonutr
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Γεωργία

Δημοσίευση από geonutr »

αγαπητέ Σπύρο ,δεν υπάρχει λόγος να το φέρνεις βαρέως, εσυ καλό πήγες να κάνεις...Ο Θεός που είναι δίκαιος κριτής θα κρίνει όλους αυτούς που στήνουν τέτοιου είδους απάτες...Σου αξίζει μπράβο που το έψαξες περισσότερο...! =D>
Αν πεθανεις πριν πεθανεις, δε θα πεθανεις οταν πεθανεις...
Cordelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από Cordelia »

aposal έγραψε:Η άποψή μου είναι να βοηθάμε και να μην είμαστε επιφυλακτικοί! Πρώτον διότι εμείς ωφελούμαστε, ασχέτως αν υπάρχει απάτη ή όχι και δεύτερον διότι υπάρχει η περίπτωση να είναι αλήθεια, οπότε η καχυποψία μας λογίζεται ως αμαρτία1
Συμφωνώ απόλυτα με τον aposal !!!

Θα είναι δική μας απώλεια, αν κάποιοι απατεώνες μας ωθήσουν στο να γίνουμε κυνικοί και απάνθρωποι.

Αγαπητέ spirosn, δεν πρέπει να νιώθεις καθόλου άσχημα.
Ήθελες να κάνεις κάτι καλό !
Δεν θα μπορούσες να γνωρίζεις ότι πρόκειται για απάτη.
Αν δηλαδή δεν είχε αποκαλυφθεί, θα ήταν όλα εντάξει ?

Σημασία έχει η προαίρεση και η δική σου ήταν θετικότατη...
SOTHPIOS
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 17, 2008 6:00 am

apati- trapezikos logariasmos

Δημοσίευση από SOTHPIOS »

paidia-den pirazi- kai tous apateones tous boithisate-apla tin ali fora na zitate to onoma tou trapezikou logariasmo kai na prospathoume na imaste pio prosektiki
naste kala
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”