Μια συγγνώμη

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
PRETORIAN
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 561
Εγγραφή: Δευ Μαρ 05, 2007 6:00 am

Μια συγγνώμη

Δημοσίευση από PRETORIAN »

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΡΙΓΥΡΙΖΟΥΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΓΙΕΣ ΜΕΡΕΣ. ΕΙΜΟΥΝ ΚΑΛΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ? ΜΑΛΛΟΝ ΟΧΙ. ΕΚΑΝΑ ΕΛΕΗΜΟΣΥΝΕΣ? ΟΧΙ ΠΟΛΛΕΣ. ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΟ ΣΤΟΝ ΔΙΠΛΑΝΟ ΜΟΥ? ΤΟΥ ΜΙΛΑΩ? ΤΟ ΠΑΛΕΨΑ.Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ. ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΑΘΟ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΓΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΙΗΣΟΥ ΤΟΝ ΦΟΡΤΩΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΜΑΡΤΙΕΣ- ΑΝΟΗΣΙΕΣ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΟΜΩΣ Κ ΑΛΛΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ Κ ΑΛΛΟΥ ΟΧΙ. ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΑΝΑΠΑΥΣΩ ΤΗΝ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ.ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ. ΠΑΙΡΝΩ ΟΜΩΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΗΛΘΕ ΣΤΗΝ ΓΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟ ΦΟΡΤΙΟ ΤΩΝ ΑΜΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΜΑΣ. ΕΥΤΥΧΩΣ....
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΩ ΤΑΠΕΙΝΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΑΣ ΠΛΗΓΩΣΑ ή ΣΑΣ ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΜΕ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΠΡΟΘΕΣΗ. ΕΙΜΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ. ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ. ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΙΘΕ Ο ΑΝΑΣΤΗΘΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ. ΠΡΟΣΕΥΧΕΣΤΕ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.
ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΟΛΟΥΣ......

ΕΝΑΣ ΑΝΑΞΙΟΣ.....
-Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με τον αμαρτωλό και ανάξιο δούλο σου.
-Γνώρισόν μοι, Κύριε, οδόν, εν ή πορεύσομαι, ότι πρός σέ ήρα τήν ψυχήν μου.
-Εξομολογήσομαί σοι είς τον αιώνα, ότι εποίησας και υπομενώ το όνομά σου ότι χρηστόν εναντίον των οσίων σου.
eufrosini
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Δευ Απρ 14, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: αλιμος αττικη

Δημοσίευση από eufrosini »

αδελφε με συγκινησανε τα λογια σου και ειμαι σιγουρη και μονο που που θετεις αυτα τα ερωτηματα στον ευατο σου και σε ολους μας εισαι ταπεινος και ο θεος θα ειναι μαζι σου αδελφε
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από theodosis79 »

Δεχθειτε τη συγνωμη και απο μενα αδελφοι. Συγνωμη για οσους προσβαλλα. Εκανα πολεες φορες το λαθος να μιλησω χωρις να σκεφτώ. Πριν λιγες ωρες εξομολογήθικα.
mariagr
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Δευ Φεβ 11, 2008 6:00 am

Δημοσίευση από mariagr »

Αδερφέ Θεοδόση συγχωρεμένος να είσαι και να πράτεις τα έργα του ΘΕού
Άβαταρ μέλους
Byzantine_Spirit
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Byzantine_Spirit »

Καλή Ανάσταση..
Με το καλό..
«Ο λύχνος του σώματος εστίν ο οφθαλμός· εάν ουν ο οφθαλμός σου απλούς η, όλον το σώμα σου φωτεινόν έσται.»
alithis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 15, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από alithis »

mariagr έγραψε:Αδερφέ Θεοδόση συγχωρεμένος να είσαι και να πράτεις τα έργα του ΘΕού

αγαπητη μαρια,εισαι γεροντας?το λεω,διοτι ο τροπος σου δειχνει οτι εχεις εξουσιαν του λυειν και του δεσμιειν....αστειευομαι φυσικα


αγαπητε αδελφε, ο Θεος ο οποιος δεν θελει τον θανατον του αμαρτωλου,ως το επιστρεψαι και ζην αυτον,να συγχωρει και εσενα και ολους μας.αμην,γενοιτο
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από theodosis79 »

Σας ευχαριστω αδελφοι! Ολους να μας αξιώσει ο Κυριος να εορτασουμε τα Αχραντα Παθη του και την εωδοξη του Ανασταση! Και αντι να του καρφωσουμε και εμεις αλλα καρφια (με τη συμπεριφορα μας) ας συμπασχουμε και εμεις με στο Θειο του δραμα.
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από theodosis79 »

Σας ευχαριστω αδελφοι! Ολους να μας αξιώσει ο Κυριος να εορτασουμε τα Αχραντα Παθη του και την ενδοξη του Ανασταση! Και αντι να του καρφωσουμε και εμεις αλλα καρφια (με τη συμπεριφορα μας) ας συμπασχουμε και εμεις με στο Θειο του δραμα.
Gafaranga
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Ιαν 12, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από Gafaranga »

δεχτείτε και την δική μου συγγνώμη αν στεναχώρησα ή σκανδάλισα κανέναν με τα λεγόμενά μου.

ευχομαι σε όλους Καλή Ανάσταση!
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από theodosis79 »

Καλη Ανασταση αδελφε! Μην στεναχοριεσαι. Ο Θεος να ειναι παντα μαζι σου!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”