Τα φωτα σας!

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

thomas25
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Τα φωτα σας!

Δημοσίευση από thomas25 »

Γεια σας! Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος αδερφός κανέναν αγγειοχειρουργό στο λαϊκό νοσοκομείο που να μην χρηματίζεται... εχω εναν φιλο μου που ο πατέρας του έχει πρόβλημα και θα πρεπει να χειρουργηθεί.. και δεν υπάρχουν καθόλου λεφτά.... με το ζόρι βγάζουν ακόμα και το φαγητό τους...
Σας ευχαριστώ πολύ!
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Re: Τα φωτα σας!

Δημοσίευση από Melpomeni »

thomas25 έγραψε:Γεια σας! Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος αδερφός κανέναν αγγειοχειρουργό στο λαϊκό νοσοκομείο που να μην χρηματίζεται... εχω εναν φιλο μου που ο πατέρας του έχει πρόβλημα και θα πρεπει να χειρουργηθεί.. και δεν υπάρχουν καθόλου λεφτά.... με το ζόρι βγάζουν ακόμα και το φαγητό τους...
Σας ευχαριστώ πολύ!
Aν παρ` ελπιδα δεν βρεθει εγκαιρα τετοιος γιατρος και χρειαζονται χρηματα για να βοηθηθει αυτος ο συνανθρωπος μας,πως αλλοιως μπορουμε να βοηθησουμε? υπαρχει κανενας λογαριασμος τραπεζας η αναλαμβανεις εσυ Thomas25 μιας και γνωριζεις την οικογενεια,να σου στειλουμε οτι μπορουμε ? ακουμε !
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
g_aggelos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1474
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 24, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Άγγελος @ Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Τα φωτα σας!

Δημοσίευση από g_aggelos »

Melpomeni έγραψε:
thomas25 έγραψε:Γεια σας! Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος αδερφός κανέναν αγγειοχειρουργό στο λαϊκό νοσοκομείο που να μην χρηματίζεται... εχω εναν φιλο μου που ο πατέρας του έχει πρόβλημα και θα πρεπει να χειρουργηθεί.. και δεν υπάρχουν καθόλου λεφτά.... με το ζόρι βγάζουν ακόμα και το φαγητό τους...
Σας ευχαριστώ πολύ!
Aν παρ` ελπιδα δεν βρεθει εγκαιρα τετοιος γιατρος και χρειαζονται χρηματα για να βοηθηθει αυτος ο συνανθρωπος μας,πως αλλοιως μπορουμε να βοηθησουμε? υπαρχει κανενας λογαριασμος τραπεζας η αναλαμβανεις εσυ Thomas25 μιας και γνωριζεις την οικογενεια,να σου στειλουμε οτι μπορουμε ? ακουμε !


=D> =D> =D> =D> =D> =D>
thomas25
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από thomas25 »

Εχθες μίλησα με μια κοπέλα που ειναι διευθύντρια απο ενα νοσοκομειο και μας ειπε πως θα κοιταξει αν δουλευει στο λαικο ενας γιατρος που εφυγε απο το δικο τους νοσοκομειο... θα την παρω στις 10 τηλέφωνο και θα μου πει...
Τωρα θα παω στο λαϊκό με τις εξετασεις να δω τι θα μου πούνε και πόσα θα μου ζητησουν... μακαρι να οικονομήσει ο Θεος και να βρω κανέναν χριστιανό... αν δεν γινει τιποτε τοτε θα κοιταξω απο φιλους και γνωστους να μαζεψουμε... και ο Θεος βοηθος!!
Αλλα βρε παιδιά γιατί να συμβαίνει αυτό? Γιατί αν δεν έχεις λεφτά σε αφήνουν και ψοφάς σαν το σκυλί?
Μακάρι ο Θεός να τους συγχωρέσει για το κακό που κάνουν...
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

thomas25 έγραψε: Αλλα βρε παιδιά γιατί να συμβαίνει αυτό? Γιατί αν δεν έχεις λεφτά σε αφήνουν και ψοφάς σαν το σκυλί?
Γιατι διχως Χριστο αυτα (και αλλα πολλα ) επιτρεπονται αδελφε μου.
Εμεις τωρα,ας κανουμε οτι μπορουμε.Κρατησε μας ενημερους.
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4279
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Δημοσίευση από dionysisgr »

Αδελφε thomas25, ασφαλιστικο ταμειο δεν εχει αυτος ο ανθρωπος του Θεου;

Αποροι ειναι; Αν ναι, υπαρχει σχετικη διαδικασια για απορους.

Αν οχι, να συννενοηθουν με τον ασφαλιστικο φορεα τους, και οποιος γιατρος τολμησει να ζητησει 1 ευρω, να τον καταγγειλουν παραυτα.

Τι παει να πει ποιος γιατρος δεν χρηματιζεται; Εμεις τους εχουμε μαθει να χρηματιζονται με τις ανοητες και εγωιστικες συμπεριφορες μας, του τυπου: Nα γιατρε μου παρε κανα δυο χιλιαδες ευρω, για να προσεξεις τον δικο μου, και να μην τον σφαξεις οπως τους αλλους τους χαζους, γιατι εμεις στο σοι μας ειμαστε πιο εξυπνοι και κανονιζουμε ετσι τις δουλειες μας..

Λοιπον υπαρχει διαδικασια. Και μην φοβουνται, εχουν απολυτο δικαιωμα στην υγεια και στην περιθαλψη. Παρτε το υπουργειο εν αναγκη θα βρειτε ανταποκριση.

Τωρα εαν μπορουμε να κανουμε και κατι αλλο πες μας.
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
thomas25
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από thomas25 »

Moλις γυρισα απο το λαικο νοσοκομείο και βρήκα τον επίκουρο καθηγητή αγγειοχειρουργικής Σωτήρη Γεωργοπουλο και μου ειπε πως δεν θα κάνουμε επέμβαση!!Δοξα να εχει ο Θεος!!

Φιλε μου dionysisgr εχει ΙΚΑ αλλα δεν ειναι οτι δεν σε προσέχουν... είναι ότι δεν σου κάνουν την επέμβαση! Σου λένε οτι έχουν άλλοι προτεραιότητα... και ο άνθρωπος σου γίνεται χειρότερα... με πολύ προσευχή έχουμε αυτό το καλο αποτέλεσμα...

Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για το ενδιαφέρων!!!
Τωρα θα τρεξω να δω τι θα κάνουμε με τον ασθενή γιατί απ'οτι κατάλαβα θέλουν ακόμα και λεφτά για να μας δώσουν το εξιτήριο... αλλά δεν θα τους περασει αυτο... γιατι θελανε να παω σε ιδιωτικούς γιατρούς που μου σύστησαν... αλλά εγω πήγα αλλού!!
panagiotis2008
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 480
Εγγραφή: Δευ Απρ 28, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panagiotis2008 »

Δόξα τω Θεώ,ο Θεός να τον έχει καλά και να του δίνει δύναμη να τα βγάζει πέρα με τις δυσκολίες και τις αρρώστιες της ζωής.
Και το Πνεύμα και η νύμφη λένε ¨έλα.Και όποιος ακούει ας πει ¨έλα.και όποιος διψάει ας έρθει,και όποιος θέλει ας παίρνει δωρεάν το νερό της ζωής.
ser
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από ser »

thomas25 έγραψε:Moλις γυρισα απο το λαικο νοσοκομείο και βρήκα τον επίκουρο καθηγητή αγγειοχειρουργικής Σωτήρη Γεωργοπουλο και μου ειπε πως δεν θα κάνουμε επέμβαση!!Δοξα να εχει ο Θεος!!
Δεν πρέπει να στηριζόμαστε στην γνώμη μόνο ενός γιατρού σε σοβαρά θέματα υγείας. Να επαληθεύσετε και με άλλον γιατρό.
thomas25
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από thomas25 »

Σε αυτους που ειχαμε παει ήταν νευρολόγοι και μας είπαν να πάμε σε αγγειοχειρουργό! Οι νευρολόγοι δεν ήξεραν....
Ειναι πολύ καλός γιατρός! Μέχρι και στο ίντερνετ τον εχει..!
Αν βρεθει ευκαιρια θα την δει και αλλος..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”