εργοχειρα αγιου ορους..

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
thomas25
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

εργοχειρα αγιου ορους..

Δημοσίευση από thomas25 »

Γεια σας!! :) Πρόσφατα μια φιλη μου εχει ανοίξει ενα μαγαζί με εκκλησιαστικά και φέρνουμε εργόχειρα απο το άγιον όρος... Μήπως κάποιος αδελφός απο εδω ξέρει απο το άγιον όρος γέροντες να πουλάνε εργόχειρα? Ψάχνουμε να βρούμε και άλλους να πουλάνε γιατί αυτούς που έχουμε δεν μπορούνε να ανταπεξέλθουν στην ζήτηση( μοναχοί είναι όχι έμπορες! :) ) και ειδικά στο θυμίαμα που φεύγει πολύ....
:)

Ευχαριστώ πολύ!!!!!
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4279
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Δημοσίευση από dionysisgr »

Εχω εγω υπ'οψιν μου, και θα σου στειλω με pm, στοιχεια Μοναχου κελλιωτη, που δημιουργει και παρασκευαζει μονος του, φοβερα λικερ και γλυκα στο Αγιον Ορος.

Δωσε μας και στοιχεια για το μαγαζι σας, εφοσον επιτρεπει και ο αγαπητος Διαχειριστης Agion Oros βεβαια.

Πιστευω θα ενδιαφερει του αδελφους/ες.
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
thomas25
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από thomas25 »

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου!! Μέσο ΠΜ δεν νομίζω να απογοητεύεται! :)

Απλα τώρα κάνουμε αγώνα να σηκώσουμε αυτο το μαγαζάκι γιατί ο προηγούμενος που το ειχε... ειχε μέσα διάφορα άσχετα προς τον εκκλησιαστικό χώρο... και ειχε αποκτήσει κακή φήμη... να ειναι καλα οι Αγιορείτες που μας βοηθάνε! :)
Gewrgiosgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 16, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Φλώρινα

Δημοσίευση από Gewrgiosgr »

Βάλε εδώ φιλέ την διεύθυνση του μαγαζιού δεν παίζει προβλημά.

Ο Κύριος μας πολέμησε τους τύπους.
Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον.Τριάς Αγία Δόξα Σοι!
eortologio_gr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Χρήστος@Thessaloniki
Επικοινωνία:

Re: εργοχειρα αγιου ορους..

Δημοσίευση από eortologio_gr »

thomas25 έγραψε:Γεια σας!! :) Πρόσφατα μια φιλη μου εχει ανοίξει ενα μαγαζί με εκκλησιαστικά και φέρνουμε εργόχειρα απο το άγιον όρος... Μήπως κάποιος αδελφός απο εδω ξέρει απο το άγιον όρος γέροντες να πουλάνε εργόχειρα? Ψάχνουμε να βρούμε και άλλους να πουλάνε γιατί αυτούς που έχουμε δεν μπορούνε να ανταπεξέλθουν στην ζήτηση( μοναχοί είναι όχι έμπορες! :) ) και ειδικά στο θυμίαμα που φεύγει πολύ.... :)
Για απευθείας αγορά (εργόχειρα, θυμίαμα κλπ) απο την Ιερά Καλύβη Υπαπαντής του Κυρίου στην Νέα Σκήτη Αγίου Ορους δές
http://agion-oros.net/site/

Μιλάς με τον π.Συμεών στο σταθερό ή κινητό που αναγράφεται στο site.

Χρ.
στα εύκολα ξέρω τι να κάνω - στα δύσκολα σε θέλω ...
Εικόνα
thomas25
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 09, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από thomas25 »

Ειναι Μαυροκορδάτου 13 στην αθηνα... στο πεζόδρομο της Ζωοδόχου πηγής, δίπλα απο τις εκδόσεις Αρμός.
Κάνει μεγάλο αγώνα η κοπέλα να το κρατήσει μόνη της μιας και ο σύζυγος της πρόσφατα κοιμήθηκε... κάνω και εγώ όσο μπορώ προσπάθεια να την βοηθήσω....
Ειναι 3 μήνες τώρα που το εχει πάρει αυτή η κοπέλα και προσπαθώ και εγώ να την βοηθήσω γιατι τα οικονομικά είναι πολύ χάλια.... αλλά το καλό είναι οτι την βοηθάνε με γνωριμίες Μοναχοί και ιερείς γιατί εχει τραβήξει πάρα πολλά με νοσοκομεία... για αυτούς που είναι λίγο ποιο μεγάλοι γύρο στα 50 ειναι η κοπέλα που έσκασε φιάλη υγραερίου οταν ήταν κοριτσάκι και τις έκανε εγκαύματα στο 90% του σώματος της και έζησε! Εκείνη την εποχή είχε γίνει χαμός με το γεγονός... αλλά με την βοήθεια της Παναγίας έζησε!!

Εδω είναι η Μαυροκορδάτου.. στο μπε σημάδι
]Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”