Παρακαλώ την προσευχή σας

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Για τον Γεώργιο, τ΄αδέλφι μας εδώ στο φόρουμ, που μόλις με ειδοποίησε ότι είναι στο νοσοκομείο και αναρρώνει από επέμβαση...
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25316
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Καλή ανάρρωση αδελφέ μας!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
vivika
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ Σεπ 09, 2009 7:39 pm
Τοποθεσία: Βίβιαν@Ν.Φ.

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από vivika »

Καλή ανάρρωση Γεώργιε!
«Γρηγορεῖτε καί προσεύχεσθε, ἵνα μή εἰσέλθητε εἰς πειρασμόν» Ματθ. κστ' 41
Ω Θεέ μου, δώσε μου τη δύναμη να αλλάξω αυτά που μπορώ, την υπομονή να αντέξω αυτά που δεν μπορώ,
και τη σοφία για να γνωρίζω τη διαφορά μεταξύ τους.
aggelikiglafki
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τετ Μάιος 14, 2008 5:00 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aggelikiglafki »

περαστικά
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Καλά ακούστηκε στο τηλέφωνο. Ευχαριστεί και στέλνει καλημέρα σε όλους.
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από stathis73 »

Ας κάνουμε ενα κομποσχοινάκι για τη δούλη Του Θεού Αργυρή, ειναι πάρα πολύ βαριά απο εκφυλιστική ασθένεια του εγκεφάλου, δεν εχει επαφή.

Είναι η δεύτερη μητέρα μου, η μητέρα της Κατερίνας μου.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Αγία νεομάρτυς Αργυρή πρέσβευε για τη δούλη Κυρίου που φέρει το όνομά σου και κάνε το θαύμα σου Αγία Νύμφη Χριστού, στην μητέρα της Αικατερίνας μας και δεύτερη μάνα του Μακεδόνα μας! ΑΜΗΝ!

Εικόνα
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25316
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Μερίμνησε Κύριε για την δούλη Σου Αργυρή!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
greekboy1981
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 02, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: Ευάγγελος@Κομοτηνή
Επικοινωνία:

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από greekboy1981 »

Καλησπέρα και Καλά Χριστούγεννα σε ολους σας αδερφια..!!!
Μετα απο πολύ καιρό που παρακολουθουσα το φόρουμ ως επισκέπτης αποφάσισα να ξαναμπω για να σας ενημερώσω πως η κ.Μαρία Κανέλλου , συζυγος του Κώστα Κανέλλου απο την Θερμή Λέσβου , επεσε σε κώμα και απο οτι λένε οι γιατροί , δινει μαχη να κρατηθει στην ζωή . Η κυρία Μαρία και ο κυρ Κώστας εχουν ζήσει πολλά ιστορικά θαύματα και την ευρεση των αγίων λειψάνων των Αγίων μας Ραφαήλ , Νικολάου και Ειρήνης και εχουν δει πολλα ονειρα και οραματα με τους Αγίους . Ο κυρ Κώστας σε μένα προσωπικά μου είπε πως ο Αγιος Ραφαήλ με θέλει να γινω ιερεύς και να τον υπηρετήσω στο μοναστήρι Του στις Καρυές Λέσβου οταν αυτο θα γίνει ανδρικό μετα την κοίμηση της Ηγουμένης Ευγενίας Κλειδαρά,. Τον παππου Κώστα τον αγαπάω πάρα πολυ και μιλάω μαζί του καθημερινά , τον θεωρώ σαν παππού μου και τώρα που η γιαγιά Μαρία ειναι σε κώμα και η οικογένεια Κανέλλου περνά δύσκολες στιγμές προσευχομαι στον Θεό και στους Αγίους μας να κάνουν το θαύμα τους ...! Θα χαρώ πολύ αν τους μνημονεύετε και τους δύο στις προσευχές σας , και οσοι εισαστε ιερείς , η γνωρίζετε ιερεις και μοναχούς στο Αγιον Ορος , να δωσετε τα ονοματα αυτα για μνημόνευση . Εαν η γιαγιά Μαρία κοιμηθει εν Κυρίω θα σας ενημερώσω .
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Καλησπέρα Ευάγγελε. Εύχομαι ότι επιθυμεί ο Κύριος Ιησούς Χριστός και Σωτήρας μας για τους αγαπημένους σου υιοθετημένους παππού και γιαγιά Κωνσταντίνο και Μαρία. Καλά κι ευλογημένα Χριστούγεννα και σε σένα εν Χριστώ Αδελφέ μας.
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”