Παρακαλώ την προσευχή σας

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
GeorgiosM
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1071
Εγγραφή: Τρί Μαρ 13, 2012 11:19 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από GeorgiosM »

πόσες ημερες εχει νοσηλευτεί;
σε αυτην την ηλικία ζαλάδες μπορει να εχει απο αυχενικό μεχρι αφυδάτωση
ή κάτι αλλο σοβαρότερο κλπ.
το νοσοκομείο θελει 1-2 ημέρες μεχρι να κανουν διαγνωση.
(μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα εξετασεων πχ αιματος, ακτινογραφίες κλπ).
πολλές ζαλέδες ; χωρίς αλλους πόνους/έντονα συμπτωματα;
Domna
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6147
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από Domna »

Καλημερα , παιδια !

Ζητω την προσευχη σας . Πριν ενα μηνα πηγα σε παιδοψυχολογο και μια παιδιατρο και υποψιαζοντε οτι η κορη μας εχει αυτισμο . Επισης η ψυχικη της αναπτυξη της δεν ειναι ικανοποιητικη .
Κοιταξα για αυτο συγκεκριμενα στο διαδυκτιο και δυστυχως αυτα που διαβασα για τον αυτισμο ταυτιζονται πολυ με την συμπεριφορα της . Ο παιδοψυχολογος και η παιδιατρος μου συνεστισαν θεραπεια η οποια θα αρχισει τον Σεπτεμβριο .

Σας παρακαλω , να προσευχεστε και για μενα . Πριν μια εβδομαδα πηγα στον γιατρο και μου πηραν αιμα και ουρα .
Μου βρηκαν οτι μου λειπει σιδερο και οτι πρεπει να παω σε γυναικολογο γιατι υπαρχει υποψια οτι εχω κρυφο αιμα στα κόπρανα .
Ο αληθινός χριστιανός έχει τρία γνωρίσματα:
1. Διαβάζει τον Λόγο του Θεού (Αγία Γραφή).
2. Τον εφαρμόζει στη ζωή του.
3. Φροντίζει να τον διαδίδει για να σώζονται και οι άλλοι και να γίνονται κοινωνοί του θαύματος που έζησε.
Domna
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6147
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από Domna »

Οποιοι απο τους λεβεντες ειτε μελοι του φορουμ οι αναγνωστες του φορουμ μας , πανε στο Περιβολι της Παναγιας παρακαλω θερμοτατα , ας δωσουν τα ονοματα μας να διαβαστουν . Ευχαριστω ολοψυχα εκ των προτερων .
Ο αληθινός χριστιανός έχει τρία γνωρίσματα:
1. Διαβάζει τον Λόγο του Θεού (Αγία Γραφή).
2. Τον εφαρμόζει στη ζωή του.
3. Φροντίζει να τον διαδίδει για να σώζονται και οι άλλοι και να γίνονται κοινωνοί του θαύματος που έζησε.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25313
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Δόμνα όπως γνωρίζεις κάποιοι εδώ μέσα δίνουν ονόματα στην ενορία τους κάσθε εβδομάδα και μεταξύ αυτών και αυτά που τους έχεις δώσει. Μην φοβάσαι λοιπόν. Μπόρες είναι και θα περάσουν. Οι προσευχές μας είναι πιο δυνατές.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Domna
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6147
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από Domna »

Να στε ολοι σας παντα καλα ! :105
Ο αληθινός χριστιανός έχει τρία γνωρίσματα:
1. Διαβάζει τον Λόγο του Θεού (Αγία Γραφή).
2. Τον εφαρμόζει στη ζωή του.
3. Φροντίζει να τον διαδίδει για να σώζονται και οι άλλοι και να γίνονται κοινωνοί του θαύματος που έζησε.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25313
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Η Μυρτώ δίνει τη νέα της μάχη
ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΤΗΣ ΜΑΣΑΧΟΥΣΕΤΗΣ

Πηγή: Τμήμα ειδήσεων defencenet.gr 29/07/13 - 10:32

Νέα μάχη δίνει για τη ζωή της η 16χρονη Μυρτώ, στο νοσοκομείο της Μασαχουσέτης, έχοντας στο πλευρό της τους δικούς της ανθρώπους και ιδιαίτερα τη μητέρα της.
Ο γιατρός που την παρακολουθεί, Γιώργος Βέλμαχος, εμφανίζεται αισιόδοξος για την ανήλικη που κακοποιήθηκε βάναυσα πέρυσι στην Πάρο από τον αδίστακτο Πακιστανό, Αχμέτ Βακάς. «Επιμένουμε, κάνουμε ό,τι είναι καλύτερο για αυτήν και οφείλουμε να είμαστε αισιόδοξη. Η περίπτωση της Μυρτούς είναι ξεχωριστή είναι δύσκολη και μας έχει συγκινήσει όλους», είπε χαρακτηριστικά ο γιατρός μιλώντας στο Mega.
«Μην ξεχνάμε ότι η Μυρτώ έχει μία μεγάλη εγκεφαλική βλάβη, με πολλά και σύνθετα προβλήματα. Ελπίζουμε ότι σύντομα θα είναι πολύ καλύτερα», τόνισε επίσης στον τηλεοπτικό σταθμό ο γιατρός.
Η Μυρτώ θα παραμείνει στο νοσοκομείο της Μασαχουσέτης τουλάχιστον για δύο μήνες ακόμα. Μέσα σε αυτό το διάστημα, θα υποβληθεί σε νέα χειρουργική επέμβαση στο λαιμό για να τοποθετήσουν οι γιατροί μία βαλβίδα με τη βοήθεια της οποίας ευελπιστούν να μπορέσει να μιλήσει ξανά.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από Teri »

petrosathonas έγραψε:
max1 έγραψε:Παρακαλώ την προσευχή σας για τη δούλη του Θεού ΜΑΡΙΑ. Έχει καρκίνο και αυτή τη στιγμή βρίσκεται στην εντατική. Οι γιατροί ελπίζουν μόνο σε θαύμα. Είναι 39χρ. και έχει 4 παιδιά (από 4 έως 12 ετών).
Όποιος μπορεί ας κάνει μια προσευχούλα ή να δώσει το όνομα της όπου μπορεί.

Ευχαριστώ
Υπάρχει κάτι νεώτερο από αυτήν την ΜΑΝΑ;
Η Μαρία μας "έφυγε" για τον ουρανό στις 30 Ιουνίου. Αν θέλετε εύχεσθε για την ανάπαυσή της και για την εξ ύψους παρηγορία στους οικείους της. (σύζυγο, παιδιά, γονείς, αδέλφια...)
Καλή Ανάσταση, Μαρία!
Θεοτόκε, ἡ ἐλπὶς πάντων τῶν Χριστιανῶν, σκέπε, φρούρει, φύλαττε τοὺς ἐλπίζοντας εἰς Σέ.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Καλο παραδεισο Μαρια

Καλη Ανασταση
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Teri έγραψε:Η Μαρία μας "έφυγε" για τον ουρανό στις 30 Ιουνίου. Αν θέλετε εύχεσθε για την ανάπαυσή της και για την εξ ύψους παρηγορία στους οικείους της. (σύζυγο, παιδιά, γονείς, αδέλφια...)
Καλή Ανάσταση, Μαρία!
Αιωνία η μνήμη αυτής και καλό Παράδεισο..
Καλή δύναμη, κουράγιο και υπομονή για τα παιδάκια της και για τους οικείους της..

ΥΓ.
Γειά σου Κατερίνα,
νάσαι πάντα καλά αδελφή μου..
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
petrosathonas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1460
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 29, 2008 4:55 pm

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από petrosathonas »

Αιωνία σου η μνήμη Μαρία.
Καλόν παράδεισο.

Μεγάλος και βαρύς ο σταυρός για τους δικούς της.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”