Παρακαλώ την προσευχή σας

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25313
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Καλό Παράδεισο Μαρία!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

η Παναγιά μας ας σκέπει τα αγγελούδια της, Καλό Παράδεισο στην ψυχή της Μαρίας, έδωσε τον καλόν αγώνα... Δόξα τω Θεώ!
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από smarti »

Καλό Παράδεισο Μαρία, η Παναγία μας να σκέπη τα 4 αγγελούδια της, ο Θεός να τους δίνει δύναμη.......
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
GeorgiosM
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1071
Εγγραφή: Τρί Μαρ 13, 2012 11:19 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από GeorgiosM »

Καλό Παράδεισο στην ψυχή της Μαρίας, έδωσε τον καλόν αγώνα... Δόξα τω Θεώ
Ο Θεός να χαρίζει πίστη στους οικείους της. Η Μαρία σε μικρή ηλικία πρόλαβε με τη Χάρη Του
να επιτελέσει ένα μεγάλο πνευματικό έργο και να περάσει την οδυνηρότατη δοκιμασία της θανατηφόρου ασθενειας.
Ο Χριστός και η Παναγιά μας ας σκέπουν τα αγγελούδια της, και όλους τους οικείους της.

Δόμνα μην απογοητεύεσαι, οι προσευχές όλων μαζί με τις δικές σας
θα σας βοηθήσουν στα πάντα, συν τω χρόνω.

Περί αίματος είναι θέμα εξετάσεων, χρόνου, λιγου αγώνος και προσοχής
στα διαφορα συμπτώματα για να διευκρινιστεί η πάθηση.
αίμα στα κόπρανα μπορεί να είναι απο πολλές μη σοβαρές αιτίες.
πχ αιμορροείδες ή μικρο ελκος στομάχου.
δώσε βάση αν αισθάνεσαι σε καποιο συγκεκριμένο μέρος του σώματός σου
καποιες ώρες της ημέρας κάπου ενόχληση ή πόνο ή φούσκωμα ή δυσφορία.
πολλές φορές τα τρεξίματα των εξετάσεων και η αναστάτωση είναι πιο επίπονα
απο την ασθένεια. εύχομαι περαστικά, καλή διάγνωση και θεραπεία.

σχετικά με την κορούλα σας, εύχομαι να είναι όσο το δυνατόν πιο ελαφρύ
το πρόβλημα και να σας δίνει ο Θεός δύναμη και φώτιση να το αντιμετωπίζετε
άριστα και αποτελεσματικά. Εύχομαι και ο σύζυγος να είναι σε πολύ καλή κατάσταση. :smile:
Άβαταρ μέλους
christmas08
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 295
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 3:44 pm
Τοποθεσία: Θεοδώρα@Θεσσαλονίκη

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από christmas08 »

Καλημερα, ειμαι παλιο μελος, εχω να γραψω πολυ καιρο..
Παιρνω το θαρρος να ζητησω την προσευχη σας για τα τρια μωρακια μου που γεννησα προωρα πριν απο 2 εβδομαδες σχεδον. Ειδικα το αγορακι μας που γεννηθηκε και πιο μικρο εχει μεγαλυτερη αναγκη απο προσευχη αφου εχει αρκετα προβληματα.

Ευχαριστω εκ των προτερων,
Θεοδωρα
ΣΑΛΩ ΑΜΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΠΕΡΙΠΙΠΤΟΝΤΕΣ ΦΑΥΛΩΝ ΚΑΙ ΒΙΟΥ ΖΟΦΕΡΕΣ ΤΡΙΚΥΜΙΕΣ, ΚΑΤΑΦΕΥΓΟΜΕΝ ΕΙΣ ΤΟ ΣΕΠΤΟΝ ΕΚΤΥΠΟΝ ΣΟΥ ΜΗΤΕΡ ΚΑΙ ΘΕΡΜΩΣ ΚΡΑΖΟΜΕΝ.
ΓΕΝΟΥ ΓΟΡΓΟΥΠΗΚΟΕ ΗΜΙΝ ΠΡΟΣΤΑΤΙΣ ΤΟΙΣ ΑΕΙ ΦΩΝΟΥΣΙΝ.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25313
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Η προεσευχή μας ξεκίνησε ήδη...
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Τρίδυμα Θεοδώρα??
Συγχαρητήρια!! :8 :8
Να σου ζήσουν τα μωράκια αδελφή μας, υγιή και καλοφώτιστα νάναι και καλοί άνθρωποι να γίνουνε, μέσα στην Αγάπη Του να ζήσουνε..
Εγκάρδιες οι ευχές και θερμές οι προσευχές όλων μας, νάσαι βέβαιη..

Δόξα Σοι ο Θεός....
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από stathis73 »

christmas08 έγραψε:Καλημερα, ειμαι παλιο μελος, εχω να γραψω πολυ καιρο..
Παιρνω το θαρρος να ζητησω την προσευχη σας για τα τρια μωρακια μου που γεννησα προωρα πριν απο 2 εβδομαδες σχεδον. Ειδικα το αγορακι μας που γεννηθηκε και πιο μικρο εχει μεγαλυτερη αναγκη απο προσευχη αφου εχει αρκετα προβληματα.

Ευχαριστω εκ των προτερων,
Θεοδωρα
Θεού -δώρα :8 :8 :8 :8 Θεοδώρα :wink: ευχομαι ολα να πάνε οπως θελει ο Θεός, να ειναι καλότυχα και καλοφωτισμένα στην ζωή τους.

Οσο για την προσευχούλα να ειναι ευλογημένο.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

christmas08 έγραψε:Καλημερα, ειμαι παλιο μελος, εχω να γραψω πολυ καιρο..
Παιρνω το θαρρος να ζητησω την προσευχη σας για τα τρια μωρακια μου που γεννησα προωρα πριν απο 2 εβδομαδες σχεδον. Ειδικα το αγορακι μας που γεννηθηκε και πιο μικρο εχει μεγαλυτερη αναγκη απο προσευχη αφου εχει αρκετα προβληματα.

Ευχαριστω εκ των προτερων,
Θεοδωρα

Να σας ζήσουν να τα χαίρεστε και να τα δείτε όπως θέλει ο Κύριος εν Χριστώ Αδελφή μας!
Μήπως έδωσεςτα ονόματά τους την όγδοη ημέρα στον ιερέα;

Ζήτησε να τα βάλουν μαζί... στο ίδιο ¨πυρέξ" αν γίνεται, όπως ήταν στην κοιλίτσα σου. Αυτό θα τον βοηθήσει τον μικρούλη και θα πάρει τα πάνω του.

Ο Χριστός και η Παναγιά μας ας είναι μαζί τους πάντοτε εύχομαι!
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Domna
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6147
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από Domna »

Μια πολύ συγκινητική ιστορία είναι αυτή των δυο δίδυμων κοριτσιών που γεννήθηκαν πρόωρα και η ζωή του ενός βρέφους κρεμόταν από ένα σχοινί.

Συγκεκριμένα, η Brielle και η Kyrie είχαν την ατυχία να γεννηθούν πρόωρα και τον πρώτο μήνα ζωής της, η Brielle έχανε τη μάχη με τη ζωή.

Ζύγιζε μόλις 0,900 γραμμάρια και οι πιθανότητες να επιζήσει ήταν ελάχιστες. Αντίθετα, η αδερφή της Kyrie έδειχνε υγιέστατη και πιο δυνατή.

Οι νοσοκόμες προσπαθούσαν απεγνωσμένα να βρουν μια λύση και τότε μια νοσοκόμα είχε την ιδέα να τα βάλει στο ίδιο κρεβάτι, ώστε να είναι το ένα κοντά στο άλλο, όπως πριν γεννηθούν.

Τότε, κάτι απίστευτο συνέβη: Η μικρή Brielle χώθηκε στην αγκαλιά της αδερφής της και ξαφνικά έγινε καλά.

«Ηρέμησε αμέσως, εκείνη ακριβώς τη στιγμή», είχε δηλώσει η μητέρα τους. Οι γιατροί είδαν τεράστια βελτίωση στην υγεία της από τότε που οι δύο αδερφές αγκαλιάστηκαν και τα βρέφη σε λίγες ημέρες ήταν έτοιμα να φύγουν από το νοσοκομείο.

Τα δίδυμα κορίτσια γεννήθηκαν τις 17 Οκτωβρίου του 1995 και η φωτογραφία τραβήχτηκε από τον Chris Christo της εφημερίδας Worcester Telegram & Gazette. Η επαφή του δέρματος είναι παραδεκτή ιατρική τακτική που εφαρμόζεται στα βρέφη, τα οποία φέρνουν σε επαφή με το γυμνό δέρμα της μητέρας.

http://www.star.gr/Pages/Ellada_Kosmos. ... erfaki_tis


Να σου ζησουν Θεοδωρα μου !!! :105 :105 :105
Ο αληθινός χριστιανός έχει τρία γνωρίσματα:
1. Διαβάζει τον Λόγο του Θεού (Αγία Γραφή).
2. Τον εφαρμόζει στη ζωή του.
3. Φροντίζει να τον διαδίδει για να σώζονται και οι άλλοι και να γίνονται κοινωνοί του θαύματος που έζησε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”