Εγκυμοσύνη

Συζητήστε με τα μέλη μας για τύχον θαύματα που είδατε, αισθανθήκατε ή σας τα εξιστόρησαν φίλοι και γνωστοί σας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Εγκυμοσύνη

Δημοσίευση από stathis73 »

ΤΟ 2003 ΣΤΟ ΚΟΝΑΚΙ ΤΗΣ ΑΓΙΟΥ ΠΑΥΛΟΥ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΠΑΡΘΕΝΙΟ ( ΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΜΟΝΗΣ).
ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΣ ΑΜΑΡΤΙΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΗΜΟ ΜΑΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΕΒΑΛΕ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ. ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΒΓΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ( ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΠΗΓΑΜΕ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΙΔΑΜΕ) ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΓΙΟΡΤΗΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ 25 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΟ.
ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΚΑΝΑΜΕ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΥΠΕΡΗΧΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΒΛΕΠΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΠΕΒΑΛΕ ΠΑΛΙ .
Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΗΓΟΡΗΣΩ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΒΡΕ ΚΟΥΤΗ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ, ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ( Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ) ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΑΝΑΠΑΥΜΕΝΟΙ( ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ) ΓΙΑΤΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΝ ΚΑΠΩΣ ΑΝΥΣΗΧΗ.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΩΡΕΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΓΡΑΜΜΗ ΗΤΑΝ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΙΟΝ ΟΡΟΣ, ΑΦΟΥ ΜΙΛΗΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ, ΟΤΑΝ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΤΗΛ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟ ΓΙΑΤΙ.
ΟΤΑΝ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΠΟΒΑΛΩ ΕΙΠΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ " ΑΝ ΘΕΕ ΜΟΥ ΧΑΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΤΑΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑΟ ΔΕΝ ΞΑΝΑΝΥΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΛΛΑ ΔΙΑΦΟΡΑ " ΚΑΙ ΤΙ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΡΩΤΑΩ;
" ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΣΥΝΧΩΡΕΣΕ ΜΕ ΘΕΟΥΛΗ ΜΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΚΟ ΚΟΡΙΤΣΙ " ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΥΝΔΥΝΕΥΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ".
ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΓΚΕΛΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΟΞΑΣΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΝ
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

Δημοσίευση από smarti »

Να είστε καλά , σας ευχαριστούμε πάρα πολύ που μας διηθηθήκατε αυτό το θαυμαστό γεγονός! Βοήθεια σας!
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25313
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Εγκυμοσύνη

Δημοσίευση από aposal »

Να 'σαι καλά ρε Στάθη! Μαζί με την οικογένειά σου, αλλά και όλα τα πρόσωπα που αγαπάς!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Εγκυμοσύνη

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Μας συγκίνησες Στάθη..
Νάσαι πάντα καλά, εσύ και η οικογένειά σου!
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
ψυχουλα
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2324
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 11:36 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

Δημοσίευση από ψυχουλα »

smarti έγραψε:Να είστε καλά , σας ευχαριστούμε πάρα πολύ που μας διηθηθήκατε αυτό το θαυμαστό γεγονός! Βοήθεια σας!
και ευχομαι με το καλο να χαρείτε το μωράκι σας!
«Όπου έρως θείος ήψατο καρδίας, εκεί φόβος ρημάτων ουκ ίσχυσε».
Άβαταρ μέλους
iliasgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1196
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Ηλιας33@ΔυτικηΕλλαδα

Re: Εγκυμοσύνη

Δημοσίευση από iliasgr »

ο ηγουμενος Παρθενιος ειναι αγια ψυχη.
δεν θα ξεχασω καποτε,που σε μια πανηγυρη,στη νεα σκητη,δε μπορουσε να συγκρατησει τους λυγμους του,καθε φορα που ελεγε το ονομα της Θεοτοκου.
ελεησον με ο Θεος
Άβαταρ μέλους
ψυχουλα
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2324
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 06, 2008 11:36 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Εγκυμοσύνη

Δημοσίευση από ψυχουλα »

iliasgr έγραψε:ο ηγουμενος Παρθενιος ειναι αγια ψυχη.
δεν θα ξεχασω καποτε,που σε μια πανηγυρη,στη νεα σκητη,δε μπορουσε να συγκρατησει τους λυγμους του,καθε φορα που ελεγε το ονομα της Θεοτοκου.
γνωριζετε καποιον σαν το γεροντα αυτο εδω στην Αττικη; γιατι η Θεσσαλονικη μου πεφτει κομματακι μακρια...
«Όπου έρως θείος ήψατο καρδίας, εκεί φόβος ρημάτων ουκ ίσχυσε».
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Εγκυμοσύνη

Δημοσίευση από stathis73 »

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΧΩ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΓΙΟΡΙΤΗΣ ΓΕΡΟΝΤΑΣ
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Θαύματα”