Ανάσταση!

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
deppy28
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Δευ Ιαν 22, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Ανάσταση!

Δημοσίευση από deppy28 »

Εν όψει της Ανάστασης του Χριστού μας,σκέφτηκα να θέσω ένα θεματάκι..

ΠΟΣΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΠΛΙΖΟΥΝ Η ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΘΑΝΘΡΩΠΟΥ,ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΟΥΣ ΖΩΗ??????????/

Σε κάθε τομέα της προσωπικής ζωής μας,όπου ο καθένας απο μας,νιώθει να πασχει,να απελπιζεται...Εκει που το ΘΑΥΜΑ μοιάζει αδύνατον,εκει που η ελπιδα αργοσβηνει...

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!!
Άβαταρ μέλους
Evi_J
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από Evi_J »

Τους τελευταίους 4 μήνες περίπου διαβάζω μετά μανίας Αγία Γραφή, ασχολούμαι πολύ με την εκκλησία, και ακούω κανένα 2-3ωρο την ημέρα ΠΕΙΡΑΪΚΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ. Είναι τόση η χαρά μου αυτόν τον καιρό με όλα αυτά, που ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει ότι πλησιάζει Πάσχα. Περισσότερη χαρά δεν θα την αντέξω...

ΥΓ: Βρε συ...η ελπίδα σβήνει ποτέ;;;; :lol:
spirosn
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 257
Εγγραφή: Τρί Μαρ 27, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: ΣΠΥΡΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΝ

Re: Ανάσταση!

Δημοσίευση από spirosn »

deppy28 έγραψε:Εν όψει της Ανάστασης του Χριστού μας,σκέφτηκα να θέσω ένα θεματάκι..

ΠΟΣΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΠΛΙΖΟΥΝ Η ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΘΑΝΘΡΩΠΟΥ,ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΟΥΣ ΖΩΗ??????????/

Σε κάθε τομέα της προσωπικής ζωής μας,όπου ο καθένας απο μας,νιώθει να πασχει,να απελπιζεται...Εκει που το ΘΑΥΜΑ μοιάζει αδύνατον,εκει που η ελπιδα αργοσβηνει...

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!!
ΟΤΑΝ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ
ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΚΑΤΕΛΗΓΕ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΦΩΣ
ΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΕΩΣ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ.
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΣΒΗΝΕΙ Η ΕΛΠΙΔΑ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΟ.
Anna19
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 10, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από Anna19 »

Ποτε περασε το Πασχα δεν καταλαβα!!Ηταν η πιο ωραια μεγαλη βδομαδα που εχω περασει ποτε!Πραγματικα πιστευω οτι εχω αλλαξει..δεν ειμαι οπως ημουν!!Ελπιζω να συνεχισω ετσι και να γινομαι συνεχως καλυτερη!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Εκκλησιαστική Επικαιρότητα”