Μια Καλησπερα και Ευχες για το Αγιο Πασχα

Πνευματικά άρθρα και Αναγνώσματα.Αποσπάσματα από διάφορα βιβλία.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Iosif-kavala
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2007 5:00 am

Μια Καλησπερα και Ευχες για το Αγιο Πασχα

Δημοσίευση από Iosif-kavala »

Φιλοι Μου καλησπερα απο Καβαλα και πολλες ευχες για το Αγιο Πασχα που ερχεται.Ειμαι νεο μελος και ελπιζω εδω να υπαρχουν ανθρωποι με τους οποιους θα μπορουμε να μιλαμε για την Αγαπη μας στον Κύριο.
Ας μην ξεχναμε ποτε φιλοι μου πως ο Κύριος μας εχει συνεχεια στην Αγκαλια του και πιο πολυ οταν δεν τον βλεπουμε.Εμεις αναζηταμε συνεχεια λογους μεσα στην αλαζονια μας και τον εγωϊσμο μας για να απομακρυνθουμε απο κοντα του.
Αλλα παντα μας περιμενει με την Αγκαλια του ανοικτη . Παντα.


Αυτο απο καποιον που προσφατα βρηκε την πιστη του, ενω αναλωσε χρονια σε αναζητησεις ,σε θεωριες,σε πρακτικες και ο οποιος δηλωνε αθεος.Τοσο μεγαλη ηταν η πτωση μου.Αλλα ο Παναγαθος Θεος μας ευλογησε και μας πηρε στην Αγκαλια του.
Θαυματα συμβαινουν καθημερινα απλα εμεις ειμαστε πολυ απασχολημενοι με τον εγωισμο και την καλοπερασαδικη ζωουλα μας για να τα δουμε ή και οταν τα δουμε τα αποδιδουμε σε δικες μας δυναμεις, δεν ευχαριστουμε τον Κύριο που μας χαρισε την Ευλογια του και την δυναμη .Αυτα τα λιγα για αρχη φιλοι μου.
Καλο Πασχα και Καλη Ανασταση και ας γεμισουν οι καρδιες μας Θεια Αγαπη για ολους.
Με εκτιμηση
Ιωσηφ- Καβαλα
NIKOSZ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6135
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από NIKOSZ »

Καλη Ανασταση φιλε με υγεια σε σενα και τους δικους σου!

Οτι επιθυμεις!



Εικόνα
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2752
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Μια Καλησπερα και Ευχες για το Αγιο Πασχα

Δημοσίευση από agiooros »

Iosif-kavala έγραψε: Αυτο απο καποιον που προσφατα βρηκε την πιστη του, ενω αναλωσε χρονια σε αναζητησεις ,σε θεωριες,σε πρακτικες και ο οποιος δηλωνε αθεος.Τοσο μεγαλη ηταν η πτωση μου.Αλλα ο Παναγαθος Θεος μας ευλογησε και μας πηρε στην Αγκαλια του.
Με εκτιμηση
Ιωσηφ- Καβαλα
Agapite Iosif den ise o monos.
Kapote o kyrios mas dixni ton sosto dromo.
EFXOME se sena kai stin oikogenia sou KAΛΗ ΑΝΑCTACH.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Αναγνώσματα”